Ogłoszenia na niedzielę 13 sierpnia 2023 r.

We wtorek, czyli w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół, kwiatów. Tego dnia w naszym dekanacie będą odpusty w parafiach Wygoda i Mściszewice.

Ks. Prałat Bogdan Lipski, proboszcz parafii Stężyca i dziekan naszego dekanatu, odchodzi w tym tygodniu na emeryturę. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Księdzu Dziekanowi troskę o cały dekanat, w tym także o naszą parafię.

Bardzo dziękuję panu Andrzejowi, wspieranemu przez pana Mirosława, za znaczącą pomoc w uporządkowaniu terenu przed plebanią.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Zmarł Anatol Wierzbicki, ostatnio zamieszkały w Piotrowie. Pogrzeb w środę o godzinie 10.00. Różaniec w kościele każdego dnia po ostatniej Mszy św., czyli w sobotę o 18.45, w niedzielę o 11.50, w poniedziałek o 18.30, we wtorek o 11.50. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

15 sierpnia 2023 w Szymbarku odbędzie się X Szymbarska Parada Konnych Sikawek Strażackich. Program rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu przy OSP i będzie kontynuowany na stadionie.

Ks. Prałat Marek Trybowski podaje do wiadomości, że rozpoczęło już działalność Hospicjum Stacjonarne Dom Nadziei w Kartuzach, przy ul. Leśna 5. Prowadzona jest tam też opieka wytchnieniowa dla chorych nienowotworowych a wymagających stałej opieki medycznej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Kartuskiego Centrum Caritas lub pod numerem telefonu 510 823 974, który jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00. Można również kontaktować się osobiście.