OGŁOSZENIA 04.10.2020 R.

Przeżywamy miesiąc październik, w którym Matka Kościół zachęca nas do odmawiania  różańca świętego. Odmawiajmy różaniec w naszych domach, całymi rodzinami. W kościele różaniec od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800.  W niedziele  o godz. 10.30

Spowiedź przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w sobotę 10.10.2020 dla kandydatów świadków i rodzin. Dla kandydatów klas 8 o godz.10.00. Dla kandydatów klas ponadpodstawowych o godz.11.00.   

Za tydzień w Kościele będziemy obchodzić „Dzień Papieski”. Dlatego przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do  puszek na kwiaty do udekorowania kościoła na uroczystość odpustową

Wczoraj w naszej wspólnocie obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O godz. 11.00 Sumę odpustową odprawił Ojciec Redemtorysta Wiesław Bajor i poświęcił różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać harcerzom z Szymbarku za porządki przed kościołem. Parafianom za posprzątanie kościoła, Służbie Liturgicznej, panu Organiście.

Dla osób starszych transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła. Aby utrzymać transmisję – opcja: subskrybuj.                                                                                    

W tym tygodniu nowy numer – „Pielgrzyma”

„Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto i na tacę. Prośba do Wiernych. . Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na utrzymanie, opłaty i inwestycje w Parafii : Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001.

 Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00.  – PO NABOŻEŃSTWIE RÓŻAŃCOWYM. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 715.

Zapowiedzi przedślubne: Jan Paweł Gurski parafia Szymbark, Anna Zaborowska parafia św. Trójcy w Kościerzynie. Zap. I

Próby z młodzieżą przed bierzmowaniem 7 października o godz. 18.30.

W przyszłą niedziele  kolekta przeznaczona będzie na cele gospodarcze spłatę energii elektrycznej.

Ks. Proboszcz dziękuje za modlitwę .

PPIS-ny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu (&24 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r……). PPIS przypomina że zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo …W kościele zostało zainstalowane urządzenie do dezynfekcji rąk , stoi pod chórem. Prosimy używać !

             

              Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia