NIEDZIELA – CHRZEST PAŃSKI 10.01.2021 R.

Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych nad Jordanem i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany  Syn Ojca, naznaczony mocą Ducha Świętego. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego, ale w polskiej tradycji kolędy można śpiewać do 2 lutego.

We wtorek odbył się pogrzeb naszej Parafianki śp. Ruth Lihs z Kaplicy, a w czwartek śp. Stanisława Ramczykowskiego z Kłobuczyna. „Dobry Jezu..”. Msza św. za śp. Stanisława Ramczykowskiego 15 stycznia, piątek o godz. 1800 (Int. Firma Pogrzebowa „Pinex”), a w m-c po pogrzebie 7 lutego, niedziela 915.

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na spłatę energii elektrycznej.

Sakramentu chrztu św. udzielamy w sobotę przed II niedzielą miesiąca (z racji Pandemii) Udzielenie chrztu św. poprzedza nauka dla Rodziców i Chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św Rodzice zgłaszając chrzest przynoszą akt urodzenia dziecka i dane chrzestnych. Życie bez ślubu i sam związek cywilny stanowi przeszkodę bycia Rodzicem Chrzestnym Jeśli chrzestny(a) jest spoza naszej Parafii do zobowiązany jest dostarczenie zaświadczenia od swego Proboszcza, że jest wierzący(a) i może być ojcem lub matką chrzestną.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

Prasa katolicka, nowy numer „Pielgrzyma”.

Zapraszamy Parafian do łączenia się też z nami w modlitwie przez transmisje w niedziele i święta.

Spotkanie z Rodzicami i dziećmi komunijnymi w niedzielę 31 stycznia i poświęcenie świec ( Matki Boskiej Gromnicznej 2 lutego).

Kolęda – wizyta duszpasterska Z racji kolędy zapraszamy w tygodniu na Msz święte na godz. 18.00. Porządek kolęd wywieszony razem z intencjami.

Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli a dzieciom i młodzie

   ży udanych ferii zimowych.