OGŁOSZENIA 11.08.2019 r.

Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny…Podejmijmy sierpniową abstynencję i w modlitwie polecajmy Bogu żołnierzy i ochotników 1920 roku, Września 1939 roku, Powstańców Warszawskich, Żołnierzy Niezłomnych, Robotników  czasów powojennych i Sierpnia 1980 . Pamiętajmy, że wolności należy bronić i czuwać by jej nie utracić w żadnym wymiarze. „Bez wiedzy o przeszłości stajemy się zagubieni w teraźniejszości i pełni obaw o przyszłość”.

W czwartek uroczystość Wniebowzięcia N M Panny.  Msze św. jak w każdą niedzielę: 730  915  i  1100. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów O godz. 1100 u nas Suma dożynkowa z udziałem delegacji wsi z wieńcami – koronami żniwnymi Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i ustawienie się z wieńcami przed kościołem. Tradycyjnie z przodu zarezerwowane będą miejsca dla delegacji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Pielgrzym”.

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na  – spłatę energii elek.

 Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z Potuł.

Dożynki Gminne – Gminy Stężyca w parafii Wygoda 15 – go sierpnia a Dożynki Gminy Somonino w niedzielę 18 sierpnia w Borczu o godz. 1400.

Parafia zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej –  „Śladami  Chrystusa” w terminie 21.02.2020 – 28.02.2020 roku. Szczegóły tablica i Biuro „Fides Tour”.

Od przyszłej niedzieli wznawiamy druk gazetki parafialnej „U św. Teresy.

We wtorek o godz. 11.00 pogrzeb najstarszej parafianki śp. Anny Skierka z Szymbarku, różaniec w kostnicy o godz. 19.00. We wtorek o godz. 13.30 pogrzeb śp. Czesława Koszałki z Krzesznej. Różaniec o godz. 20.00 w kostnicy. „Wieczny odpoczynek.”

Na stronie internetowej w „Ogłoszeniach” krótki filmik o stanie technicznym dzwonów na wieży kościoła.

 

Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrego tygodnia !