OGŁOSZENIA 11.10.2020 R.

 Przeżywamy miesiąc październik, w którym Matka Kościół zachęca nas do odmawiania różańca świętego. Bł. Papież Pius IX nazwał modlitwę różańcową „Małą Ewangelią” Odmawiajmy różaniec w naszych domach, całymi rodzinami W kościele różaniec  od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00.  W niedziele  o godz. 10.30.  

Dzisiaj w Kościele obchodzimy „XX Dzień Papieski” w roku stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Przed kościołem tradycyjnie zbiórka na Fundusz „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Papież Franciszek przekazał kolejną (trzecią) encyklikę „Fratelli tutti” Nazwana została „busolą” dla zagubionego świata pełnego koronawirusa.

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze – spłatę energii elektrycz.

We wtorek o godz. 1300 w Chmielnie odbędzie się pogrzeb śp. ks. prał. Andrzeja Miszewskiego byłego proboszcza Parafii Chmielno (81 rok życia i 57 rok kapłaństwa).  Ks. Proboszcz odprawi Mszę św. za śp. ks. Prałata we wtorek o godz. 900. „Dobry..”

We wtorek ks. bp Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania –młodym naszej Parafii. Msza św. o godz. 1600. Oprócz kandydatów do bierzmowania obecni są świadkowie  rodzice. Módlmy się o dary Ducha Świętego dla naszej młodzieży. ( Koniecznie maseczki !).

W środę przypada Dzień Nauczyciela pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i katechetach, a dla zmarłych prośmy o życie wieczne.

W środę 14 października zapraszamy na godz. 2000 na nabożeństwo różańcowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji powołań. Nabożeństw zakończymy apelem jasnogórskim.                                 

Intencje mszalne … 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Prosimy zgłaszać chorych. Indywidualnie ustalimy dzień odwiedzin.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800 i mod

litwie różańcowej. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 715.

„Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za składane ofiary na parafialne konto i  na tacę. Podajemy numer naszego konta na które można składać ofiary na utrzymanie Parafii: Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001

W przyszłą niedzielę zbiórka na Stolicę Apostolską (przeniesiona z racji Covid 19)

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do zdrowasiek za zmarłych.

Dla osób starszych transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła. Aby utrzymać transmisję – opcja: subskrybuj.

Ks. Proboszcz dziękuje za modlitwę w czasie pobytu w szpitalach.

Bardzo prosimy o zachowanie wskazań dotyczących ochrony i zabezpieczenia – przed koronawirusem. Maseczki, odległość, dezynfekcja. Strefa czerwona !

Odczytać fragment Dekretu KEP o Komunii św. na ręce …

              Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !