OGŁOSZENIA 13.09.2020 R.

Godziny celebrowania Mszy św. w niedziele :   715     915   i   1100.     

 „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na nasze Wyższe Seminarium w Pelplinie.

We wtorek w święto Narodzenia N M Panny miała miejsce piękna uroczystość poświęcenia kapliczki ku czci Matki Boskiej na terenie posesji p. Alicji i Ireneusza Koszałka w Wieżycy – Koszałkowie Drogę naszego życia  tak jak czynili to nasi przodkowie warto potwierdzać świętymi znakami wiary.

W piątek pożegnaliśmy naszego Parafianina śp. Huberta Klinkosza z Szymbarku. Rodzina dziękuje za modlitwę i udział w różańcach i pogrzebie. „Dobry Jezu …”.

Wczoraj 30- ro dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. W Białym Tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz 1700  Msze św. o godz. 18. 00 dopiero w piątek i w sobotę.

Spotkanie z Rodzicami dzieci do I Komunii w roku 2021 w niedzielę 20 – go o 1100.

„Bóg zapłać” za złożone w ub. niedzielę ofiary na spłatę energii elektrycznej                           

Suma odpustowa ku czci Narodzenia N M Panny dzisiaj w Sianowie o 11. 30.

Nasza parafianka Siostra Elekta z domu Skierka dziękuje za życzenia i modlitwę  z racji Złotego Jubileuszu ślubów zakonnych. Zdjęcia z Jubileuszu – galeria strona

Dla osób starszych transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła Aby utrzymać transmisję – opcja: subskrybuj.

„Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto i na tacę. Parafia ma do spłaty 16 tys. 800 zł.  Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na utrzymanie, opłaty i inwestycje w Parafii :  Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001.

 Decyzją Papieża Franciszka zbiórka do puszek na Ziemię Świętą i Bazylikę Grobu Pańskiego(u nas w przyszłą niedzielę) Tradycyjnie ofiary składano w Wielki Piątek

 Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.00. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 7.15.

W czwartek 24 września od godz.1400 w przychodni zdrowia przy ul Długiej 31 w Szymbarku odbędą się badania (odpłatne). Bliższe informacje w przychodni. (M. in. Badania USG Doppler przepływów szyjnych, USG Tarczycy, Nerek itp.)

PPIS-ny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu (&24 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r……). PPIS przypomina że zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo …

         W kościele zostało zainstalowane urządzenie do dezynfekcji rąk , stoi pod chórem. Prosimy używać !