OGŁOSZENIA 13.10.2019r.

1.. Papież Franciszek ustanowił październik: Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nawiązał w ten sposób do Papieża Benedykta XV, który sto lat temu zachęcał do podjęcia działalności misyjnej. (List apostolski „Maximum illud”. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary – na Misje katolickie.

 

2. W ubiegłą niedzielę w naszej Wspólnocie gościmy O. Świerada, który głosił do nas Słowo Boże – przygotowując do uroczystości odpustowej  i XIX Dnia Papieskiego

  pod hasłem:Wstańcie, chodźmy” Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz zdolnej młodzieży

                                                                                     

3. W dniu dzisiejszym nasza Parafia przeżywa odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O godz. 11.00 – Sumę odprawi  ks. bp Arkadiusz Okroj i poświęci różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można zobaczyć pamiątki po zamordowanym w  1939 roku Proboszczu Parafii Szymbark ks. Franciszku Motylewskim w Izbie Pamięci znajdującej się w Restauracji „Pod Wieżą” a w kościele informacje o tzw.”Zbrodnii Pomorskiej”

 

4. Dzisiaj w Kościele św. Wojciecha w Kartuzach o godz. 19.00 odbędzie się koncert  (bezpłatny) zespołu Exodus dla Dobrodziejów Hospicjum.

 

5. Papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszłym roku zostanie beatyfikowany.

 

6. Intencje mszalne …

 

7. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

 

8. Różaniec święty od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.40. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach !

  

9. Zmarł  śp. Józef Borzestowski z Rybaków.  Różaniec dzisiaj w kostnicy o godz. …..  Pogrzeb jutro tj. w poniedziałek o godz. 11.00. 

 

10. Jutro modlić się będziemy w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie:  w intencji powołanych i o nowe powołania również z naszej Parafii.Most modlitewny łączy Seminarium z Parafią”. Zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 18.00.

 

11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na spłatę energii elektrycznej.

 

12. Nauczycielom i Pracownikom Szkoły z racji Dnia Edukacji Narodowej życzenia Bożej mądrości i wszystkiego dobrego ! 

 

                Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !