OGŁOSZENIA 14.02.2021 R. VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 Rozpoczynamy dzisiaj 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc.

W dzisiejszą niedzielę w ramach dawnego 40 – sto godzinnego nabożeństwa -po Mszy św. o godz. 915 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jutro i we wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 – 21.00. W poniedziałek od 19.00 – 20.00  zapraszamy Wiernych: Drozdowo, Chylowa Huta, Rybaki wieś i  wybudowania. Od 20.00 – 21.00: Pierszczewko, Krzeszna, Kolano–Wieżyca, Nowa Sikorska Huta, Kaplica.  We wtorek od 1900 – 2000:  Potuły wieś i  wybudowanie, Kłobuczyno wieś i wybudowania. Od 2000 – 2100Szymbark.

Wspominamy św. Walentego patrona zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Prośmy za jego wstawiennictwem w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem i o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

Zmarł Parafianin śp. Alojzy Hinca z Szymbarku. Różaniec w kościele o godz. 18.00, w poniedziałek w kostnicy. Pogrzeb we wtorek o 10.00. „Dobry Jezu…”

W poniedziałek zatankowaliśmy 700 litrów oleju od ogrzewania kościoła.

„Bóg zapłać” za ofiary na energię elektryczną. Opłaty wzrosły prawie o 1/4.

Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie, Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć czy pomoc materialną.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła 10. Prasa katolicka „U Świętej Teresy.

W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post , czas szczególnego zgłębia nia tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu  naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ma to być również czas wyciszenia i pogłębionej refleksji nad naszym życiem. jego celem i codziennością. Od 17 – 21 lutego: Kwartalne Dni modlitw o Ducha pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 9.15  i  18. 00.

W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 1600 i Msza św. o 1640.  O godz. 1900 Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1400 z Kazaniem pasyjnym, po czym Msza Święta. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Tradycyjnie kolekta przed Drogą Krzyżową na zakup kwiatów i na dekorację do Grobu Pańskiego.

Kolekta przyszłej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, (Apel bpa Ryszarda z ubiegłego roku o dwie dodatkowe kolekty w związku z remontem WSD).

Zapraszamy Parafian do łączenia się z nami w modlitwie przez transmisje  w niedziele i święta.