OGŁOSZENIA 15.11.2020 R.

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie są o osoby potrzebujące pomocy Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chęt nie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych.

Dzisiaj Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granic

 Papież Franciszek na cały listopad przedłużył możliwość uzyskania odpustu za naszych drogich Zmarłych do końca listopada. Nawiedzajmy cmentarze … Msze św. z FDZ, zdrowaśki jednorazowe i roczne. Najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych jest Ofiara Mszy św. z r. urodzin, imienin, rocznicy śmierci itp. Zdrowaśki roczne przyjmujemy przez cały listopad …

W czwartek w Sulęczynie odbył się pogrzeb wieloletniego proboszcza a od kilkunastu lat emeryta ks. Zygfryda  Łobockiego. „Wieczny odpoczynek …”.

„Bóg zapłać” za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Pomoc Kościołowi w potrzebie. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijanie są prześladowani, mordowani, pozbawiani pracy .

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na spłatę energii elektrycz.

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

„Bóg zapłać” za wykonane w tygodniu prace na cmentarzu: P. Markowi Boruc i Panom z firmy Jana Zaborowskiego

Zapowiedzi przedślubne: Robert Regliński st. wol. Parafia Szymbark i Joann Rybakowska, st. wol. Parafia Chmielno ( zap. II).

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1700. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 715.

Intencje mszalne …

„Pielgrzym”. „U świętej Teresy”, „W Rodzinie”.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela przed Adwentem. Dlatego jako dobre przygotowanie do tej pięknej uroczystości zapraszamy – na adoracje Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00 zakończone modlitwami do Miłosierdzia Bożego i Apelem Jasnogórskim. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

Bardzo prosimy o zachowanie wskazań dotyczących ochrony i zabezpieczeni przed koronawirusem. Maseczki, odległość, dezynfekcja Zapraszamy  wszystkich Parafian do łączenia się z nami w modlitwie poprzez transmisję Mszy  św. w niedzielę i święta.