OGŁOSZENIA 18.10.2020 R.

Przeżywamy miesiąc październik, w którym Matka Kościół zachęca nas do odmawiania różańca świętego.  W kościele różaniec od poniedziałku do piątku po Mszy św. o  godz. 1800.  W niedziele  o godz. 1030.  

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary z racji „XX Dnia Papieskiego”  przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na spłatę energii elektrycznej. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje katolickie.

We wtorek ks. bp Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił sakramentu bierzmowania młodym naszej Parafii. „Bóg zapłać” rodzicom, świadkom bierzmowania, katechetom, ks. Mariuszowi, p. Organiście, Radnym Parafii, Strażakom i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości. Młodzież złożyła ofiarę na Seminarium.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800 i modlitwie różańcowej. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 7.15.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

Po Mszy św. zbiórka na Stolicę Apostolską. „Bóg zapłać”.

11 „Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za składane ofiary na parafialne konto  i  na tacę. Numer naszego konta na które można składać ofiary na utrzymanie Parafii:  Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001.

Już niedługo obchodzić będziemy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe można składać w biurze i u ks. Mariusza. Msze św. Zbiorowe z Funduszu Dnia Zadusznego również. Zdrowaśki roczne zamawiać można przez cały miesiąc listopad. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do  zdrowasiek za  naszych  drogich Zmarłych. Prawdopodobnie nie będzie procesji na cmentarzach 1 listopada więc już dziś pomyślmy o  odwiedzinami zmarłych na cmentarzach, ażeby unikać i nie tworzyć wielkich  zgromadzeń w niedzielę 1 listopada.

Bóg zapłać Panu Tomaszowi Klinkosz za płyny do dezynfekcji.

Z racji pandemii nie może być przechowywana woda święcona w kościele. Dlatego osoby, które do domu by chciały wodę święconą prosimy o przyniesienie wody w butelkach i po mszy św. poświęcimy do użytku prywatnego.

W piątek na naszym cmentarzu pochowany został śp. Brunon Wiśniewski, kiedyś mieszkaniec Wieżycy. Pogrzeb odbył się w Kartuzach. „Wieczny odpoczynek…”

Bardzo prosimy o zachowanie wskazań dotyczących ochrony i zabezpieczenia przed koronawirusem. Maseczki, odległość, dezynfekcja. Strefa czerwona !

               Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia