OGŁOSZENIA NIEDZIELA 21.06.2020 r.

Biskup Ryszard Kasyna odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych „W czasie liturgii należy zachowywać przepisy prawa państwowego i kościelnego Teraz udział we Mszy św. transmitowanej dla osób chorych i starszych …  Aby utrzymać transmisję – opcja – subskrybuj.  W Niedziele Msze św.:  715    900  1000  1115.  W dni powszednie  Msza św.:  godz. 1800.   

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele remontowe w Pelplinie.

W piątek w Szymbarku odbył się pogrzeb śp. Janiny Hinca, kiedyś mieszkanki Szymbarku. „Dobry Jezu …”.

Wczoraj w Hopowie odbył się pogrzeb emerytowanego Proboszcza Parafii Hopowo ks. kan. Bogumiła Rumińskiego. „Wieczny odpoczynek …”.

We wtorek przypada Dzień Ojca. Ogarnijmy naszych Ojców gorącą modlitwą.

Msza św na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla klas VIII w czwartek o godz. 1800. Okazja do spowiedzi św. dla absolwentów i chętnych w środę o g..1715

W czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W Stężycy o godz. 1800 – Suma odpustowa.

„Bóg zapłać” Wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała: Dziewczynkom, dziewczętom sypiącym kwiatki i ich Mamusiom ! Dziewczętom i   chłopcom z klas VI VII i VIII niosącym feretrony, Paniom z Róż Różańcowych z Szymbarku ,Karolinie, ministrantom, lektorom, za krzyż, baldachim, chorągwie, ks. Mariuszowi i Wiernym za obecność, modlitwę … 

Jeśli to możliwe, to prosimy o wsparcie od Rodziny (kto – może i chce, w kopertach na konto z dopiskiem „cmentarz”, w biurze lub w zakrystii kościoła)

„Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii za złożone ofiary na parafialne konto i na tacę. Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać  ofiary na  utrzymanie i prace w Parafii :  Bank Spółdzielczy w Kościerzynie:  54 8328  0007 2001 0010 4548 0001

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów i tych , którzy usłyszeli głos powołania do kapłaństwa. Warunki naboru – tablica

Zdrowaśki roczne odmawiamy w niedzielę przed Mszą św. o godz. 900 i 1115.

Poszukujemy osobę, która zaopiekowałaby się naszym cmentarzem: prace doraźne, wykaszanie trawy, odśnieżanie itp. Prosimy o kontakt.

 Biuro parafialne z racji zmiany godzin Mszy św. w niedziele – czynne po Mszy św. o godz. 800 i  1115. W tygodniu od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.

Od 1 czerwca br. obowiązują nowe zasady przygotowania narzeczonych do ślubu. Wprowadzono nowe formularze kanonicznego badania narzeczonych. Dekret KEP wprowadza pewne zmiany, które są dostosowaniem przepisów prawa kościelnego do zmieniających się warunków życia Celem badania kanonicznego narzeczonych jest rozeznanie ich sytuacji prawnej i upewnienie się o należytym przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Więcej już w krótce w gazetce „U Świętej Teresy”