OGŁOSZENIA 22.11.2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez Papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie Roku Jubileuszowego W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszy św. g. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Służby Liturgicznej Ołtarza. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 pięciu kandydatów zostanie ustanowionych nowymi ministrantami i trzech lektorami. Módlmy się aby nigdy w nasze parafii nie zabrakło chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu Chrystusa Króla, a dla całej Służby Liturgicznej módlmy się o wytrwałość i potrzebne łaski.

 Papież Franciszek na cały listopad przedłużył możliwość uzyskania odpustu -za naszych drogich Zmarłych do końca listopada. Najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych jest Ofiara Mszy św. z r. urodzin, imienin, rocznicy śmierci itp. Zdrowaśki roczne przyjmujemy przez cały listopad. Po 20 latach należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegł niedzielę ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.00. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 7.15.

Pomyślmy o ogrzewaniu naszej świątyni, tak więc tradycyjnie prosimy o składanie ofiar na zakup oleju opałowego 45 zł od Rodziny. (Kto może i chce).

Prosimy Rodziców dzieci komunijnych o zakupienie medalików do końca listopada.

W sobotę o godz. 20.00 będą biły dzwony na zakończenie starego i na rozpoczęcie nowego roku kościelnego.

Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. Tradycyjnie można będzie zaopatrzyć się w świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” w kościele, u Ojców w Wieżycy i w sklepach u p. Młyńskich i Wojtala Również będzie można zaopatrzyć się w opłatki. Ofiary z opłatków wykorzystaną zostaną na spłatę tegorocznych inwestycji (zakrystia ministrancka, remont pomieszczenia gdzie jest piec olejowy, cmentarz parafialny i otoczenie plebanii).

Bardzo prosimy o zachowanie wskazań dotyczących ochrony i zabezpieczeni przed koronawirusem. Maseczki, odległość, dezynfekcj

Zapraszamy Parafian do łączenia się z nami w modlitwie poprzez transmisji Mszy św. w niedziele i święta.

Szybko robi się ciemno. Pamiętajmy o odblaskach na naszych ubraniach !  Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !