OGŁOSZENIA 27.10.2019r.

1.. Czy w miesiącu różańcowym modliłem (am) się na różańcu ? Zostało kilka dni …

2. W ubiegłą niedzielę gościliśmy Siostry Elżbietanki – duchowe córki św. Elżbiety i  bł Matki Marii Merkert: Siostrę Przełożoną Paulę, Siostrę  Andrzeję i Siostrę Elektę.

3. W piątek odbyły się dwa pogrzeby: śp. Grzegorza Formeli kiedyś mieszkańca Szymbarku i śp. Józefa Recław – mieszkańca Kaplicy. „Wieczny odpoczynek …”.                                                                                   

4. Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych.

5. Msze św. od jutra w dni powszednie –  o godzinie 17.00 a w soboty o godz. 18.00. Wyjątkowo z racji spowiedzi przed I piątkiem miesiąca i uroczystością Wszystkich Świętych – Msza św. w czwartek 31 – go o godz. 18.00. Spowiedź św. przed I piątkiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych w czwartek od godz. 17.00 – 18.00. (Trzech kapłanów).

6. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 7.30  9.15 11.00 i 14.00  z procesją na cmentarz. Prosimy o zabranie chorągwi, feretronów i o nabożny udział w procesji. 

7.  W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych–Dzień Zaduszny. Msze św . 9.15  i 10.00  W sobotę o godz. 8.30 Wystawienie  Najświętszego Sakramentu i Różaniec za Zmarłych. Modlitwy I soboty pozostawiamy indywidualnej pobożności Wiernych. 1 listopada (po południu) i 2 – go można uzyskać odpust zupełny za zmarłych: za nawiedzenie kościoła i modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

8. Intencje mszalne i Msze Święte z Funduszu Dnia Zadusznego – (FDZ).

9. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.         

10. Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać: 10 listopada, 1 i 25 grudnia. Nauka przed Chrztem św. w sobotę o godz. 18.45.

11. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na spłatę energii elektrycznej.

12. Zdrowaśki roczne i jednorazowe i Msze św. z Funduszu Dnia Zadusznego można będzie zamawiać dzisiaj w kościele i w biurze parafialnym w ciągu tygodnia. Zdrowaśki roczne przyjmujemy przez cały listopad.

13. W tym roku na cmentarzu wykonano następujące prace – krzyże z pomieszczenia cmentarnego zakonserwowano i ustawiono w szczycie cmentarza. Konserwacja  krzyża cmentarnego, część płotu od strony lasu i śmietnika – betonowe słupki itd.  Wycięto krzewy i chaszcze na wysokości śmietnika, poprawiono chodnik na ganku.

14. Bardzo prosimy o uporządkowaniu spraw na cmentarzu – nowe nagrobki, projekty. Bardzo prosimy liści nie wrzucać do pojemników na śmieci tylko obok 

15. W kościele znajdują się banery o tzw. Zbrodni Pomorskiej i życiu i działalności ks. Franciszka Motylewskiego szymbarskiego proboszcza zamordowanego przez Niemców w 1939 roku. 

16. „Bóg zapłać” p. Andrzejowi Zaborowskiemu za wymianę lamp na kościele i na  wieży kościoła ( w sumie wymieniono 9 lamp).

Lista Panów i młodzieńców kwestujących na cmentarzu.

       

                Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !