OGŁOSZENIA 28.06.2020 R.

Biskup Ryszard Kasyna odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych „W czasie liturgii należy zachowywać przepisy prawa pastwowego i kościelnego. Pamiętajmy o maseczkach, o odstępie, o środkach dezynfekcyjnych. Teraz udział we Mszy św. transmitowanej dla osób chorych i starszych. Aby utrzymać transmisję – opcja subskrybuj  W Niedziele Msze św.: 7.15   9.00  10.00  11.15 W dni powszednie  Msza św.:  godz. 18. 00.

 Rozpoczęły się wakacje. Starajmy się jak najlepiej przeżyć ten czas Pamiętajmy o codziennej modlitwie, życiu sakramentalnym, o udziale w niedzielnej Mszy św. itp.                                                                                                                                                            

Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta na Stolicę Apostolską tzw.  „świętopietrze” przeniesiona na inny termin. Jutro Msze św. o godz. 915 i 1800.

Jutro o godz. 1800 Msza św. w int. Służby Liturgicznej i Rodziców ministrantów, lektorów, ich rodzeństwa, a po Mszy św. kawa, herbata, lody, ciasta….

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. I czwartek modlimy się w intencji powołanych i o nowe powołania, w I czwartek okazja do spowiedzi od 1730 – 1800I piątek – okazja do spowiedzi św. przed wystawionym N S 1700 – 1800  i Msza św. I sobota830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, spowiedź św i Msza św. 900

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Pielgrzym”, „U świętej Teresy”.

 Odwiedziny chorych w piątek od godz. 830. Prosimy zgłaszać chorych …                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze … energia elektryczna.

 Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów  i tych , którzy usłyszeli głos powołania do kapłaństwa. Warunki naboru – tablica

Zdrowaśki roczne odmawiamy w niedzielę przede Mszą św. o godz. 900 i 1115.

 Biuro parafialne z racji zmiany godzin Mszy św. w niedziele – czynne po Mszy św.  o godz. 800  i  1115. W tygodniu: od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.

 Od 1 czerwca br. obowiązują nowe zasady przygotowania narzeczonych do ślubu. Wprowadzono nowe formularze kanonicznego badania narzeczonych. Dekret KEP wprowadza pewne zmiany, które są dostosowaniem przepisów prawa kościelnego do zmieniających się warunków życia. Celem badania kanonicznego narzeczonych jest rozeznanie ich sytuacji prawnej i upewnienie się o należytym przygotowaniu do sakramentu małżeństwa.