OGŁOSZENIA 28.07.2019 r.

 1. To już połowa wakacji. Trwają żniwa w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy św. życiu sakramentalnym.
 2. W środę pochowaliśmy śp. Zofię Karczewską, kiedyś mieszkankę Starkowej Huty. „Wieczny odpoczynek …”. Msza św. od Firmy Pogrzebowej „Pioch” we wtorek 6 sierpnia o godz. 1800 a Msza św. w miesiąc po pogrzebie – piątek 23 sierpnia o godz. 1730.
 3. . Od wczoraj gościmy w naszej Parafii ks. Grzegorza pracującego na Ukrainie. Ks. Gość skieruje do nas Słowo Boże. (Po Mszach św. zbiórka do puszek).
 4.  Dzisiaj gościć będziemy pątników – najdłuższej pielgrzymki w Polsce: Hel –Jasna Góra. Pielgrzymka trwa od 25 lipca do 12 sierpnia … Planowane wejście do Szymbarku dzisiaj o godz. 1645. O godz. 1800 na stadionie wiejskim –mecz piłki nożnej i Apel Jasnogórski. Przygarnijmy pielgrzymów na nocleg   Liczbę i płeć pielgrzymów można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św.Jutro o godzinie 7. 00 rano Msza św. i wyjście Pielgrzymki. Jutro nie będzie Mszy św. wieczornej i nie będzie czynne biuro parafialne. 
 5. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Okazja do spowiedzi świętej – w I czwartek od godz. 1730  – 1800  a  w I piątek od 1700 – 1800  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W I sobotę o godz. 830 Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu NMP, okazja do spowiedzi św. i o godz. 900 – Msza św.
 6. W czwartek 1 sierpnia „Dzień modlitw w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim” (w 75 rocznicę jego wybuchu – 1.08. 1944 roku).
 7. Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze – spłatę energii…
 8. Bóg zapłać” za bardzo solidne sprzątanie kościoła Wiernym z Pierszczewka  i Krzesznej. Teraz prosimy Parafian z Potuł. Lista – tablica ogłoszeń.
 9. Wyjazd do Garczyna we wtorek 6 – go sierpnia o godz. 915 sprzed kościoła.
 10.  „Bóg zapłać” p. Magdalenie i Piotrowi Klasa z Nowej Sikorskiej Huty  – za piękny dar do naszego kościoła – 3 pozłacane pateny. Używają ich ministranci w czasie udzielania Komunii Świętej
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, nowy „Pielgrzym”.

  Parafia zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej – „Śladami  Chrystusa” w terminie 21.02.2020 – 28.02.2020 roku. Szczegóły tablica i Biuro „Fides Tour”.

 12. Wójt Gminy Stężyca prosi o odczytanie poniższego zaproszenia dzisiaj po każdej Mszy św. o następującym wydarzeniu: „Kancelaria Premiera RP zaprasza dzisiaj o godz. 1300 na Rodzinny piknik z udziałem Premiera RP Mateusza Morawieckiego”. Miejsce spotkania – amfiteatr w Stężycy – wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy”. Wójt Tomasz BrzoskowskiParafianom Gościom Turystom życzymy dobrego tygodnia !