OGŁOSZENIA 29.09.2019r.

1.. Papież Franciszek ustanowił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nawiązał w ten sposób do Papieża Benedykta XV, który sto lat temu nawoływał do podjęcia działalności misyjnej(List apostolski „Maximum illud”)

2. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Jana Reszki z Potuł.

3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy – październik W kościele różaniec św. od poniedziałku do piątku  po Mszy św. o g.18.00 a w niedziele o g. 10.40 (Prosimy o przewodniczenie). Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i wspólnotach ! 

4. Spotkanie Seniorów i Emerytów w Kłobuczynie w Zajeździe „Astra” -1 października – we wtorek o godz. 17.00. 

5. W tygodniu dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. w I czwartek od godz.  17.30 do 18.00   a w I Piątek od 17.00 – 18.00.

6. W I piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu a w I sobotę Św. Faustyny.

7. W Szymbarku w I sobotę nie ma Mszy św. i Godzinek o NMP  o godz. 9.00. W sobotę Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. O godz. 10.00 konferencja bp pomocniczy Arkadiusz Okroj a o 11.00 – Msza św. ks. bp Ryszard Kasyna. Prosimy o zgłoszenia (autobus – 12 zł.) Matek, Ojców Różańcowych i chętnych. (Zgłoszenia dzisiaj po Mszy św. z każdej Róży Różańcowej). Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła w Szymbarku.

 8. Intencje mszalne … 

9. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła”.

10. Odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeżywać będziemy w niedzielę 13 października. O godz. 11.00 Sumę odprawi ks. bp Arkadiusz Okroj i poświęci różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Rodziców pro simy o zakupienie dzieciom różańców (a w między czasie o dostarczenie deklaracji i aktów chrztu świętego dzieci ochrzczonych poza Szymbarkiem).

11. 4 października to jest w piątek o godz. 14.00 zakończenie akcji – zbiórki elektro odpadów. Na placu za kostnicą pod drzewem w czwartek i piątek można składać elektro odpady takie jak: komputery, telewizory, klimatyzatory, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, baterie, akumulatory, Akcja – „Oczyść dom i świat z elektro śmieci” ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” (www.pro-missio.org) wspiera zakup inkubatorów do szpitala w Afryce – Wybrzeże Kości Słoniowej i wyprawek dla dzieci w Kamerunie. Szczegóły plakat (tablica ogłoszeń) i ulotki (stolik – prasa).

12.  Kolekta przyszłej niedzieli na Misje katolickie.

13. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek po Mszy św. na rzecz kartuskiego Hospicjum (będą wolontariusze przysłani przez Hospicjum) Natomiast 13 – go października w Kościele św. Wojciecha w Kartuzach o godz. 19.00 będzie koncert (bezpłatny) zespołu Exodus dla Dobrodziejów Hospicjum. 

14. Dzisiaj zbiórka do puszek na zakup 7 specjalnych żarówek do zewnętrznego oświetlenia naszego kościoła. Żarówki zużyły się (montaż w 2007 roku).

  Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrego tygodnia !