OGŁOSZENIA 30.08.2020 R.

W ostatnią niedzielę wakacji podziękujmy Bogu za ten wakacyjny czas. Umiejmy też wejść w  nową rzeczywistość świadomi kolejnych nieznanych jeszcze wyzwań …

Od wczoraj gościmy ks. Grzegorza z Dubna na Ukrainie. Ks. Gość głosi Słowo Boże. Zbiórka do puszek po Mszy św. na utrzymanie parafii w Dubnie.

W środę odbył się pogrzeb śp. Franciszka Dalekiego, kiedyś mieszkańca Rybaków „Wieczny odpoczynek …”.

Od dzisiaj wznawiamy wydawanie naszej gazetki „U świętej Teresy”.

Jutro spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego  17.00 – 18.00. Zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego jutro po spowiedzi św.  na godz. 18.00.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE W SZYMBARKU 2020/21

1 WRZEŚNIA 2020

1 . Przedszkole „LOKOMOTYWA” przy ZKIW w Szymbarku działa zgodnie z harmonogramem w godz. 6.45 – 16.45

  1. Dowozy

8.15 – Nowe Czaple, Pierszczewko,, Krzeszna, Kolano, Wieżyca, Rybaki

8.15 – Stara Sikorska Huta, Sikorzyno, Nowa Sikorska Huta

8.45 – Kłobuczyno, Piotrowo

  1. KLASY „0”

Godz. 9.00 – spotkanie ogólne na sali gimnastycznej. Wejście dla rodziców i dzieci strefa nr. 6 (przy Sali gimnastycznej) Parking dla rodziców za salą gimnastyczną na boisku szkolnym

Należy zachować zasady bezpieczeństwa ( maseczki, dezynfekcja rąk)

  1. Klasy I- V

Godz. 9.00 – Uczniowie wchodzą wejściem głównym do szkoły podstawowej strefa nr. 1,2 i udają się bezpośrednio do swoich klas. ( maseczki, dezynfekcja rąk)

  1. klasy VI – VIII

Godz. 9.00 – Uczniowie wchodzą wejściem głównym do szkoły od strony byłego gimnazjum strefa 3,4 i udają się bezpośrednio do swoich klas. ( maseczki, dezynfekcja rąk)

  1. ODWOZY

10.00 – Nowe Czaple, Pierszczewko, Krzeszna, Kolano, Wieżyca, Rybaki

10.15 – Stara Sikorska Huta, Sikorzyno, Nowa Sikorska Huta

10.00 – Kłobuczyno – Piotrowo

W tygodniu dni eucharystyczne. W I piątek spowiedź św. od 17.00 – 18.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nauka dla kandydatów do bierzmowania z całej parafii W I sobotę miesiąca o g. 8.30 Godzinki, okazja do spowiedzi św. i  Msza św.

2-go i 3-go września: środa i czwartek, spotkania z dziećmi komunijnymi o 16.00 W środę o 16.00 omówione zostaną sprawy organizacyjne: dekoracje, kwiaty itd. Prosimy, by przynajmniej jedno z Rodziców było w środę na spotkaniu !

Spotkanie z Rodzicami kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 6 – go września o godz. 11.00.

 „Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto i na tacę. Parafia ma do spłaty 17 tys. 600 zł. Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na utrzymanie, opłaty i inwestycje w Parafii :  Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001.

 Wczoraj Złoty Jubileusz Małżeństwa przeżywali p. Halina i Józef Szymichowscy z Szymbarku. Pan Józef długoletni Radny i Dobrodziej Parafii wykonał wiele prac stolarskich w naszej świątyni. Wyróżniony przez Bpa Pelplińskiego za  „Zasługi dla Diecezji Pelplińskiej”.

W sobotę 5 września, nasza parafianka Siostra Elekta z domu Skierka przeżywać będzie Złoty Jubileusz ślubów zakonnych. Uroczystości będą miały miejsce w domu Zgromadzenia w Kościerzynie. Więcej informacji o posłudze Siostry w kolejnym numerze gazetki. Siostra będzie w Parafii 6 września na Mszy św. o godz. 915

Dla osób starszych transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła Aby utrzymać transmisję – opcja: subskrybuj.  Od przyszłej niedzieli zmiana godzin Mszy św. : 7.15    9.15  i 11.00.   W  dni  powszednie Msza św.:  godz. 18.00.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 715.

Stopniowo porządkowanie są sektory cmentarza. (wywóz betonów itp.).

Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze, spłatę energii elektrycznej.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kartuzach przypomina, że stan epidemii się nie zakończył, i że nadal obowiązują ograniczenia, nakazy i zakazy  zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 roku. Na Mszach  świętych, spotkaniach, zebraniach jest obowiązek zakrywania ust i nosa. PPIS przypomina że zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo… W ubiegłym tygodniu zostało zainstalowane urządzenie do dezynfekcji rąk , sto pod chórem. (950 zł.). Prosimy korzystać ! „Bóg zapłać” p. Tomaszowi Klinkosz za płyn do dezynfekcji.

          Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drogach (powroty z wakacji).    

         Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !