OGŁOSZENIA 4.04.21 R .ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Drodzy Parafianie, Goście, łączący się z nami poprzez transmisję ! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością wszystkich do których dotarła wiadomość o tym wydarzeniu! Po Misterium Świętego Triduum, po zdradzie, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i okrutnej śmierci nastaje nowy czas -czas nadziei. Z perspektywy Zmartwychwstania życie ludzkie wygląda inaczej

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wiernym którzy pięknie przeżyli czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia „Bóg zapłać” za udział w rekolekcjach i nabożeństwach wielkopostnych, za adoracje, za ofiary na paschał, kwiaty, dekoracje i ogrzewanie naszej świątyni. Wiernym za niebieską kapę do sprawowania nabożeństw „Bóg zapłać” Panu Organiście, Służbie ołtarza, kapłanom i Ojcom za posługę konfesjonału, Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej. Szczególne podziękowanie dla ks. Mariusza za ogromne zaangażowanie i włożoną pracę (duszpasterską jak wielkopostne i wielkanocne dekoracje …).

W Niedzielę Zmartwychwstania – Msze św.: 915   1100   i   1400. W Poniedziałek Wielkanocny –  Msze św.: 715   815  i  1100.  Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny na KUL i szkolnictwo katolickie.

 W Wielką Środę pochowaliśmy naszego Parafianina Zbigniewa Lilla z Szymbarku. „Dobry Jezu a nasz Panie …”.

Przeżywamy „Rok św. Józefa” Do 8 grudnia w łączności z Nowenną do Matki Bożej  Nieustającej Pomocy będzie odmawiana Litania do św. Józefa. Papież Franciszek 19 marca ogłosił obecny 2021 rok również „Rokiem Rodziny”.

„Bóg zapłać” za solidne posprzątanie kościoła …

Prasa katolicka : „Pielgrzym”, „U Świętej Teresy”.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prosimy przynieść puszki z jałmużna postną, które niektórzy zabrali na początku Wielkiego Postu. Będzie zbiórka na cele charytatywne. W przyszłą niedzielę o godz. 1500  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Kartuskie Centrum Caritas dziękuje Wiernym naszej Parafii za wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego poprzez zakup świec. To już kolejna forma pomocy na ten cel.

 Zapraszamy Parafian do łączenia się z nami w modlitwie przez transmisje.

Przepisy związane z bezpieczeństwem przed zarażeniem koronawirusem. Maseczka, dystans, dezynfekcja i szczepienie.

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi, obdarza łaską zdrowia i paschalnej radości wszystkich Drogich Parafian i Gości ! Alleluja !