OGŁOSZENIA 4.08.2019 r.

FILM OPISUJĄCY USZKODZENIA DZWONU

Trwają żniwa w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w tym czasie o ciężko pracujących o modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy św. i życiu sakramentalnym.

Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny…Podejmijmy sierpniową abstynencję i w modlitwie polecajmy Bogu żołnierzy i ochotników 1920 roku, Powstańców Warszawskich,  Robotników  Sierpnia 1980 roku… Pamiętajmy, że wolności należy bronić i czuwać by jej nie utracić w żadnym wymiarze. „Bez wiedzy o przeszłości stajemy się zagubieni w teraźniejszości i pełni obaw o przyszłość”.

Ks. Grzegorz z Parafii Dubno na Ukrainie (Wołyń), którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę dziękuje za wielką życzliwość, ofiary i wszelkie dobro.

Z niedzieli na poniedziałek gościliśmy pątników – najdłuższej pielgrzymki w Polsce: Hel – Jasna Góra. Powitaliśmy Pielgrzymów w niedzielę o godz. 1645 O godz. 1830 na stadionie wiejskim odbył się mecz piłki nożnej  (składy mieszane: 4 : 0) i Apel Jasnogórski. W poniedziałek o godz. 700  rano Msza św. i pożegnanie Pielgrzymki „Bóg zapłać” Dyrekcji i pracownikom szkoły w Szymbarku, Ochotniczej Straży Pożarnej (Punkt sanitarny) p. Beacie i Andrzejowi Młyńskim (kwatermistrz i obsługa). Podziękowania Parafianom i Wiernym z sąsiedniej parafii za gościnę. Pielgrzymów było więcej 245–ciu.  Podziekowania młodzieńcom za przygotowanie stadionu i drużyny (ulewa). Za wszystko!

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze – spłatę energii…

Bóg zapłać” za bardzo solidne sprzątanie kościoła Wiernym z Potuł.

Wyjazd do Garczyna na obóz we wtorek 6-go sierpnia o godz. 915 sprzed k-ła (Wziąć rzeczy osobiste, stroje sportowe, na deszcz, na kąpanie w jęziorze, ręczniki itp. są pościele że śpiwora nie trzeba brać).

Tradycyjnie u nas Dożynki Parafialne 15-go sierpnia we Wniebowzięcie NM Panny o godz. 1100. Prosimy o przygotowanie wieńców – koron dożynkowyc przez Wiernych z poszczególnych miejscowości Parafii. Dożynki Gminne Gminy Stężyca w tym roku w parafii Wygoda 15–go sierpnia a Gminy Somonino w niedzielę 18 sierpnia w niedzielę w Borczu o godz. 1400.