OGŁOSZENIA 8.11.2020 R.

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Dziś zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomocy na Kościołowi w potrzebie.

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. (9.15, 17.00).

Zapowiedzi przedślubne: Robert Regliński par. Szymbark oraz Joanna Rybakowska parafia Chmielno zap.I

 Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Bardzo Prosimy aby ziemię na cmentarzu wrzucać obok pojemników na śmieci.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele biuro czynne po Mszy św. o godz. 715.

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na spłatę energii elektrycznej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.Pomyślmy już o ogrzewaniu naszej świątyni tak więc tradycyjnie prosimy o składanie ofiar na zakup oleju opałowego  oczywiście kto chce i może.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Bogdana Hallmanna z Potuł oraz śp. Jerzego Pozorskiego z Kłobuczyna „Dobry Jezu….”

Bardzo prosimy o zachowanie wskazań dotyczących ochrony i zabezpieczenia przed koronawirusem. Maseczki, odległość, dezynfekcja. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian do łączenia się z nami w modlitwie po przez transmisje Mszy św. w niedzielę i święta.

Parafianom, Gościom, Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.