OGŁOSZENIA IV WIELKANOCNA

1.Spotkanie z Rodzicami klas VI we wtorek o 18.30

2. We wtorek pochowaliśmy najstarszego Parafianina śp. Norberta Czerwionkę z Szymbarku „Wieczny odpoczynek”.

3. W sobotę o godz. 10.30 Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin. Wieczorem o 18.45 dla kandydatów klas VIII i ich rodzin nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. W przyszła niedzielę ogodz. 17.00 Ks. Bp. Arkadiusz Okroj udzieli Sakrantu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Ogarnijmy Młodych naszą gorącą modlitwą.

5. Bóg zapłać za posprzątanie Wiernym z Nowej Sikorskiej Huty.

6. W poniedziałek 6 maja na cmentarzu działali nasi radni: Tomasz Bielawa, Mariusz Zaborowski, Andrzej Cieszyński, Dariusz Formela. Bóg zapłać za sprzęt i wykonane prace. W poniedziałek firma dekarska p. Mejer ze Stężycy opierzyła komin blachą miedzianą. W środę dzięki zaangażowaniu Parafian wykonane zostały wykonaneprace betonowe słupski w środkowej części cmentarza, dosadzono srebne świerki i tuje, częściowa niwelacja terenu, wyczyszczono  i odmalowano domek… stare metalowe krzyże zostały wyczyszczone i umieszczone w górnej części cmentarza. Bóg zapłać Parafianom za wykonane prace: Serkowski Jan Dziemiński Sławomir Furman Dariusz Podolski Jacek Hinc Kazimierz Kowalewski Kazimierz Czapiewski Tadeusz Pioch Mirosław, Tomasz Hallmann Mateusz Górny Czech Krystian Eugeniusz Las Józef Chrabko Wojciech Korda Grzegorz Stefański Andrzej Cieszyński, Grabarz Bartek. Bóg zapłać p Jackowi Rychertowi za tuje i srebne świerki na cmentarz i przy plebanii.

6 Kleryckie Koło Misyjne organizuje XXII Obóz Misyjny – Bysławek 2019 r.Turnus I 8 – 13 lipca, Turnus II 15-20 lipca, Turnus III 22 – 27 lipca zapisy do 9 czerwca przez stronę internetową www.kolomisyjne.pl   informacje szczegółowe : kkm.pelplingmail.com

7.Parafia organizuje Biwak w Garczynie koło Kościerzyny od 1.08 – 4.08.2019 r. Zapraszamy do zapisów do końca czerwca. Koszt 450 zł. Program jest na stronie internetowej.

8.Prosimy o dokonywanie wpłat na wycieczkę Kraków – Budapeszt do końca maja.

 1. Aktywny BIWAK w Garczynie 4 DNI –   Cena 450 zł/os.

 2. DZIEŃ 1 06.08.2019 wtorek
 3. 9.15 zbiórka w Szymbarku przy kościele
  i wyjazd na biwak do Ośrodka w Garczynie k. Kościerzyny;
  Ok. 10.00 przyjazd do Ośrodka, zakwaterowanie i czas do dyspozycji grupy.
  Na terenie ośrodka jest możliwość korzystania z kompleksu sportowego „Orlik”, dostęp do kąpieliska strzeżonego, sale edukacyjne.
  • Zajęcia integracyjne: wspinaczka ściankowa
  • strzelectwo sportowe (8 strzałów KBKS)
  13.00 obiad i po obiedzie dalsze zajęcia z instruktorami:
  • żeglarstwo (90 min)
  Kolacja, noclegDZIEŃ 2 07.08.2019 środaŚniadanie
  Dalsze korzystanie z atrakcji ośrodka oraz zajęcia z kadrą:
  • zajęcia w terenie – marsz rekruta (12 zadań leśnych, w trudnym terenie)
  13.00 obiad po obiedzie gra terenowa
  • Paint Ball (ubranie, maska, marker, butla z gazem, magazynek 100 kulek)
  Kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  Podchody, nocleg

  DZIEŃ 3 08.08.2019 czwartek

  Śniadanie
  • Gry zespołowe – tor przeszkód
  13.00 Obiad
  • żeglowanie
  Kolacja, dyskoteka, nocleg.

  DZIEŃ 4 09.08.2019 piątek

  Śniadanie
  • kajakarstwo
  Wykwaterowanie, pożegnanie i ok. 16.00 wyjazd z ośrodka, powrót:
  16.30  Szymbark

  Cena obejmuje: transfer autokarem, 3 noclegi w ośrodku (łazienki na korytarzach), wyżywienie wg programu (3 x dziennie + ognisko), zajęcia z instruktorami wg programu, całodobowa opieka medyczna, ubezpieczenie NNW