OGŁOSZENIA NA 26.07.2020 R.

Pamiętajmy, by w czasie liturgii zachowywać przepisy prawa państwowego i kościelnego. Pamiętajmy o maseczkach, o odstępie, o środkach dezynfekcyjnych …Teraz udział we Mszy św. transmitowanej dla osób chorych i starszych. Aby utrzymać  transmisjęopcja: subskrybuj.  W Niedziele Msze św.:  7.15    9.00   10.00   11.15. W dni powszednie Msza św.:  1800.

„Bóg zapłać” za założone w ubiegła niedzielę ofiary przez kierowców – na wsparcie akcji „Miva – Polska” – zakup środków transportu dla misjonarzy. Dzisiaj Dzień modlitw za Dziadków, Rodziców, za najstarszych Parafian

Trwają wakacje. Starajmy się jak najlepiej przeżyć ten czas. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, życiu sakramentalnym, o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy św.  Bardzo mała frekwencja dzieci i młodzieży na niedzielnych Mszach św. (gdzie dzieci Komunijne i kandydaci do Bierzmowania ?).  Kochani Rodzice ! Gdzie pozostałe grupy wiekowe dzieci i młodzieży ? 

 Intencje mszalne … W środę Msza św. o godz. 700 rano. Nie będzie Mszy św. o 1800.

Przypada I sobota m-ca. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 830 i o 900 Msza

W sobotę Dzień modlitw za poległych w Powstaniu Warszawskim w roczn. wybuchu

  „Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto i na tacę. Aktualnie do spłaty Parafia ma 29 tys. zł polskich. Prośba do Wiernych: Był by dobrze po 100 zł od Rodziny (kto chce i może, w kopertach lub na konto parafii, w biurze, w zakrystii kościoła w Szymbarku z dopiskiem :„Inwestycje”) Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na utrzymanie, opłaty i inwestycje w Parafii :  Bank  Spółdzielczy  w  Kościerzynie:    54 8328  0007 2001 0010 4548 0001

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z Rybaków. Lista sprzątających cd.

.Biuro parafialne w niedziele – czynne po Mszy św. o godz. 715 i 1115. W tygodniu. od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. (oprócz środy)

 Na czas wakacji zostało zawieszone wydawanie gazetki parafialnej.

Prasa katolicka: „Pielgrzym” i „W Rodzinie”.

Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie Gminnych i Dekanalnych Dożynek. Będą Dożynki Parafialne w sobotę 15 sierpnia. Prosimy, jak co roku o przygotowanie wieńców dożynkowych  przez poszczególne Wspólnoty.

Pielgrzymka Kaszubska Hel – Puck – Jasna Góra.. W tym roku z racji pandemii w formie sztafetowej. Pielgrzym przyjeżdża rano na miejsce Mszy św., wędruje w grupie i kończy pielgrzymowanie po dojściu do miejscowości noclegowej. Na nocleg pozostają kapłani, klerycy i obsługa pielgrzymki. Kapłanów przenocujemy w plebanii. Prosimy o noclegi dla 10  osób (chętni niech się zgłoszą).  Do Szymbarku  Grupa wejdzie we wtorek około godz. 1630.  Meczu nie będzie. Apel Jasnogórski w kościele o godz.       Wyjście Pielgrzymów w środę po Msz św. o godz. 700 rano, na którą zapraszamy Parafian, Turystów i Gości Prosimy o dary do kuchni parafialnej dla księży i kleryków.