OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 3.05.2020 r.

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywajmy ten trudny czas w atmosferze życzliwości ,nadziei i radości wielkanocnej! Od 3 – 9 maja „Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele”.

 Korzystamy z dyspensy o nieobecności na niedzielnej Mszy św., korzystamy więc z transmisji Mszy św. Dzisiaj Msze św.: 730   830   930   1030  1130   1230 Msze św. w dni powszednie w okresie wiosennym i letnim o godz. 1800. We Mszy św. może uczestniczyć 1 Wierny na 15 m/2 czyli na Mszy św około 90 Wiernych Pamiętajmy, że udział  we Mszy świętej transmitowanej jest rozwiązaniem doraźnym.

W ostatnim czasie został założony Internet. Transmitowane będą niedzielne Msze św. uroczystości, wydarzeń rel. (będziemy informować) Aby utrzymać transmisję należy włączyć opcję: subskrybuj. Dobrodziejom za wszelką pomoc i wsparcie. W dobie pandemii media społecznościowe – są oknem na świat

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze Parafii.

  Nabożeństwo majowe po Mszy św o godz. 1800 od poniedziałku do piątku Odprawiajmy majowe w domach ! Pieśni maryjne, Litanię do Matki Bożej, Pod Twoją obronę .. Niestety nie mamy gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach, ale tak jak co roku –zadbajmy o ich stan i wygląd.

Jutro zapraszamy Strażaków z całej Parafii na Mszę św. o godz. 1800  w ich intencji – wspomnienie św. Floriana.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        „Bóg zapłać’ za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto… Jednocześnie prosimy o przekazywanie ofiar na dalsze funkcjonowanie, na opłaty, na spłatę energii elektrycznej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na cele gospodarcze. W tygodniu dalsze prace na naszym cmentarzu przy ogrodzeniu. Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać  – ofiary na bieżące utrzymanie Parafii i wyk. prace w Parafii Bank Spółdzielczy w Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001 – „Bóg zapłać”.

W związku z zagrożeniem koronawirusem – Msza św. pogrzebowa jest odprawiana bez wprowadzania trumny do kościoła !

 Zapewniamy o modlitwie osoby szczególnie narażone na kontakt z koronawirusem: Służbę Zdrowia Panie w sklepach, na pocztach, urzędach, pełniących służbę publiczną, Policję, Wojsko, Strażaków itd.

Stolica Apostolska udziela specjalnych odpustów dla Wiernych w czasie pandemii. (Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii). Aktualności parafialne na stronie: www.parafiaszymbark.pl + gazetka parafial

                                                                                                           

      Cały świat Kościół Święty naszą Ojczyznę Diecezję, Parafię Rodziny zawierzamy

      Bożej Opatrzności, opiece Maryi, św. Józefa, orędownictwu św. Tereski św. Rocha

      św. Sebastiana i bł. Marty Wieckiej. Jeśli to możliwe łączmy się na wspólnej mod –

      litwie (np. Różaniec św., Koronka do Bożego Miłosierdzia litanie czy inne o 2030)