Ogłoszenia na niedzielę 1 października 2023 r. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Dzisiaj nasza parafia obchodzi odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Przewodniczy jej ks. dr Jacek Sosnowski, oficjał Sądu Biskupiego w Pelplinie.

W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w piątek od 16.00 do 17.50.

Nabożeństwo I Soboty miesiąca w sobotę od godziny 8.00.

W sobotę o 9.30 rozpoczniemy przygotowanie kościoła do malowania. Przypominam o zabraniu wieńca dożynkowego i palm. Będę wdzięczny za pomoc kilku panów.

Różaniec w kościele będziemy odmawiać po Mszy św. o godzinie 18.00. W niedzielę Różaniec o godzinie 10.30.

W przyszłą niedzielę, czyli 8 października, na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcę Różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców tych dzieci. Przyjęcie I Komunii św. będzie w uroczystość Najświętszej Trójcy, czyli 26 maja, na Mszy św. o godzinie 11.00.

Również w niedzielę 8 października będzie w naszej parafii przeprowadzona zbiórka pieniędzy przeznaczona na działalność hospicjum w Kartuzach, w ramach corocznej akcji Dwa Światy.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na kolejną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję kwiaciarni Piwonia za przygotowanie dekoracji na odpust.

Bardzo dziękuję panu Michałowi, stolarzowi z Łapalic, za przygotowanie nowych klęczników komunijnych. W czasie malowania będziemy używać starych klęczników.