Ogłoszenia na niedzielę 10 października 2021r.

Ogłoszenia na niedzielę 10 października 2021 r.

Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcę różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające edukację młodych ludzi z uboższych rodzin

We wtorek od godziny 16.00 do 17.10 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej. We wtorek wieczorem biuro parafialne będzie nieczynne.

Bardzo dziękuję mieszkańcom Kaplicy za posprzątanie kościoła. Proszę, by tę troskę na przyszłą niedzielę podjęli następni wierni.
Dziękuję panom Kamilowi Kleinie i Damianowi Liegmannowi za wykonanie kolejnych prac w oczyszczaniu strychu kościoła.

Dziękuję radzie parafialnej za twórcze spotkanie, w czasie którego omówiliśmy m.in. lokalizację cmentarza. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie on przy ulicy spacerowej, w kierunku na Krzesznę. Wyniki naszych obrad przedstawiłem w Kurii Diecezjalnej. Spotkały się one z akceptacją.

W niedzielę 17 października w niektórych parafiach, w tym w naszej, zostanie przeprowadzona zbiórka na budowę hospicjum Cartuskiego Centrum Caritas, w ramach corocznej akcji Dwa Światy. Wolontariusze zbierać będą datki po każdej Mszy świętej przy wejściu do kościoła. Datki te wspomogą pacjentów hospicyjnych naszego regionu.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach
5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Więcej informacji: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl