Ogłoszenia na niedzielę 11 czerwca 2023 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli piękne przeżywanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za piękne przygotowanie ołtarzy. Strażakom dziękuję za zabezpieczenie trasy procesji i za uświetnienie procesji posługą liturgiczną. Dziękuję paniom i panom niosącym chorągwie. Dziękuję dzieciom i młodzieży opiekującej się dziećmi. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich a także paniom w strojach kaszubskich. Dziękuję kuczerom na koniach. Panu Andrzejowi Cieszyńskiemu dziękuję za brzozy do kościoła. W montażu pomagali panowie Kleina i Grzędzicki, za co również bardzo dziękuję. Dziękuję ministrantom, lektorom i panu Organiście. Dziękuję wszystkim za piękną wspólną modlitwę.

Procesje Eucharystyczne będą na Mszach św. o godzinie 18.00. Zakończenie procesji w piątek, czyli w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rodzicom dzieci komunijnych bardzo dziękuję za dar złożony dla parafii. Była to kwota 2200 zł.

Bardzo dziękuję dzieciom za dar przekazany dla dzieci w krajach misyjnych. Była to kwota 1850 zł.

Spotkania dla bierzmowanych w poniedziałek, we wtorek i w środę po procesji, czyli około 18.50. Bierzmowanie w czwartek o 16.00. Kolekta zbierana na Mszy św z udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tej uroczystości.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz rodziny z parafii Gołubie, która straciła dom w pożarze.

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Reszka, parafia Szymbark

Sandra Borkowska, parafia Szymbark

Paweł Benet, parafia Szymbark

Zuzanna Hetmańska, parafia św. Trójcy w Kościerzynie

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl