Ogłoszenia na niedzielę 12 września 2021 r.

W tym tygodniu do parafii dotarła zamówiona przez ks. Grzegorza kamienna figura świętego Józefa. Miała ona być umieszczona przy kolumbarium na naszym cmentarzu grzebalnym. Pewnie trochę potrwa, zanim to kolumbarium powstanie. Do tego czasu figurę św. Józefa chciałbym ustawić w godnym miejscu. Będę wdzięczny za sugestie, gdzie ją ustawić. Figura ta waży około 550 kg. Przygotowujemy się do wymiany pieca nadmuchowego w kościele, które, mam nadzieję, nastąpi przed zimą. W tym tygodniu powinien się rozpocząć remont plebanii. Przygotowujemy też procedury niezbędne do malowania naszego zabytkowego kościoła, które planuję na rok 2023.
Dziękuję panu Andrzejowi za rozświetlenie prezbiterium kościoła i za wyprowadzenie os z poddasza plebanii.
Bardzo dziękuję mieszkańcom Kłobuczyna za posprzątanie kościoła. Proszę, by tę troskę na przyszłą niedzielę podjęli następni wierni.
Do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Afganistanu zebraliśmy 830 zł. Ojcowie franciszkanie zebrali 260 zł. Bardzo dziękuję za złożone ofiary, które zostały już przekazane.
W środę, w kościele, po Mszy świętej, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
W piątek będzie mnie zastępował o. franciszkanin, ponieważ będę spowiadać w Brodnicy na spowiedzi przed odpustem św. Stanisława Kostki.

Zapowiedzi

Ks. Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie zaprasza wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe, na odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma odpustowa rozpocznie się 18 września o godzinie 12.00 w kościele świętej Trójcy w Kościerzynie.
Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 września), o godz. 15:00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.