Ogłoszenia na Niedzielę 15 maja 2022 r.

Dzisiaj po Mszach św. o 9.00 i o 11.00 wolontariusze z naszej Szkoły Podstawowej w Szymbarku będą zbierać datki na rzecz hospicjum w Kartuzach, w ramach akcji o nazwie „Pola nadziei”. Jest to zbiórka ze wszech miar godna polecenia.

W niedzielę 22 maja po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Również dzisiaj spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców po Mszy św. o godzinie 11.00.

Bardzo dziękuję państwu którzy zadbali o czystość kościoła, przygotowując go na dzisiejszą niedzielę. Proszę,by tę troskę na następną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00.

Nabożeństwo majowe dzisiejszej niedzieli w kościele o godzinie 19.30.

Pary narzeczeńskie, które w tym roku zamierzają się pobrać w naszym kościele, ale nie mają jeszcze kursu małżeńskiego, mogą się zgłosić na weekend dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 24 – 26 czerwca w Sulęczynie. Można dokonać zgłoszenia poprzez stronę www.ewangelizacjapelplin.pl.

Zapowiedzi przedślubne:

Patryk Winczewski, kawaler, Potuły

Sylwia Tesa, panna, Sławki

Dawid Reiter, kawaler, Kartuzy

Anna Hirsz, panna, Kartuzy

Damian Wica, kawaler, parafia Szymbark

Wiktoria Ramczykowska, panna, parafia Szymbark

W tym tygodniu zmarł Edward Karczewski, którego pogrzeb odbył się w piątek. Zmarł także Krzysztof Ginter, którego pogrzeb jutro, czyli w poniedziałek, o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podjęliśmy rozmowy z wykonawcami okien witrażowych i malowania kościoła. Procedury konserwatorskie również zostały podjęte. Oba przedsięwzięcia zamierzamy zrealizować w przyszłym roku. Kolekta w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.