Ogłoszenia na niedzielę 15 stycznia 2023 r.

W piątek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i okazji do spowiedzi, które zwykle są od godziny 20.00 do 20.45. W tym czasie kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy.

Przypomnę kolędy w tym tygodniu:

16 stycznia, poniedziałek, od 15.00 – Kaplica wieś i blok

17 stycznia, wtorek, od 15.00 – Rybaki i Wybudowanie (Jan Kunowski – wioska, Mariusz Zaborowski)

18 stycznia – kolęda dekanalna z Księdzem Biskupem o godzinie 16.00

19 stycznia, czwartek, od 15.00 – Starkowa Huta (Genowefa Las – B. Kunowski)

20 stycznia, piątek, od 15.00 – Rybaki Wybudowanie (Filipska – Regliński)

21 stycznia, sobota, od 10.00 – Hylowa Huta ( Zbigniew Dysarz – Roman Pallash)

22 stycznia, niedziela, od 14.00 – Rybaki i Drozdowo (Syldatk – Bernatowicz)

W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Bronisław Hilebrant ze Starkowej Huty. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na następną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szymbarka, a także z Państwowej Straży Pożarnej z Kartuz i z Kościerzyny za znakomicie, szybko i skutecznie podjętą akcję gaśniczą w piwnicy plebanii. Dzięki tej interwencji ogień się nie rozprzestrzenił.

Bardzo dziękuję panu Łukaszowi Piochowi za bardzo sprawne usunięcie poważnej awarii hydraulicznej na plebanii.