Ogłoszenia na Niedzielę 19 czerwca 2022 r.

Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych, katechetom, szczególnie pani Renacie, kwiaciarni Piwonia, za piękne przygotowanie uroczystości I Komunii św. Dzieciom komunijnym i ich rodzicom dziękuję za bardzo duży dar złożony na wymianę okien w kościele. Była to kwota 4 tys. zł. Dziękuję też za ofiary złożone na misje. Suma ta wyniosła 920 zł. Dzisiaj kończymy biały tydzień.

Dziękuję za przystrojenie kościoła i trasy procesyjnej na Boże Ciało. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Jeden z tych ołtarzy został przygotowany przez rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. Dziękuję strażakom, wszystkim współtworzącym procesję, młodzieży i dzieciom. Dziękuję panom od nagłośnienia, panu Organiście.

Procesje eucharystyczne potrwają do piątku. W piątek po Mszy o 18.00 pobłogosławię wianki. Ponieważ w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek w Brodnicy odpust o godzinie 11.30.

Msza św. na zakończenie klas 8 w czwartek o godzinie 17.00.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.15.

W niedzielę 26 czerwca na Mszy św. o godzinie 11.00 będzie śpiewać chór Lira z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej. Po Mszy św. chór wykona dla nas jeszcze kilka utworów.

Przypominam, że adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w piątek od 20.00 do 20.45.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na przyszłą niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Serkowski, kawaler, Szymbark

Malwina Flisikowska, panna, Żukowo