Ogłoszenia na niedzielę 2 kwietnia 2023 r.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. W tej celebracji przeżywać będziemy ustanowienie Najświętszej Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Ponieważ Jezus Chrystus jest centrum tej celebracji, proszę pominąć składanie życzeń proboszczowi.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego.

Pobłogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę o 9.00, o 12.00 i o 14.00.

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną w sobotę o godzinie 20.00. Bardzo proszę Strażaków, by uświetnili adorację przy Grobie Pańskim i procesję rezurekcyjną swoją posługą.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy. Bardzo dziękuję mieszkańcom Nowej Sikorskiej Huty, Rybaków i Drozdowa, za ofiarne pełnienie dyżuru przez ostatni czas. Proszę, by od tego tygodnia starania te przejęli mieszkańcy Szymbarka.

Lokalna Organizacja Turystyczna (pan Andrzej Młyński) oraz Kuczerowie zapraszają dzisiaj po Gorzkich Żalach, czyli o godzinie 14.30, na wspólny przejazd i przejście pod Wieżę Widokową im. Jana Pawła II na Wieżycy, by uczcić św. Jana Pawła II. Ruszymy sprzed kościoła.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na dekorację Grobu Pańskiego.

Zapowiedzi przedślubne:

1.Adam Flisykowski, parafia Somonino

Aleksandra Czaja, parafia Szymbark

2.Michał Gański, parafia Szymbark

Karolina Kunowska, parafia Goręczyno

Zostały zamontowane pierwsze okna witrażowe. Starostwo Powiatowe w Kartuzach przydzieliło nam kwotę stanowiącą połowę środków potrzebnych na te prace. To bardzo duża pomoc, za którą jestem bardzo wdzięczny. Dziękuje też wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii, których pomoc jest również bardzo znacząca. Bardzo dziękuję panom, którzy włożyli dużo pracy w uporządkowanie chóru.

Plan adoracji:

Wielki Czwartek

19.00 – Zamiejscowi

20.00 – 21.00 – Szymbark i Potuły

Wielki Piątek:

9.00 – Kłobuczyno

10.00 – Krzeszna, Pierszczewko,

11.00 – Kaplica

12.00 – Starkowa Huta

13.00 – Chylowa Huta, Drozdowo,

14.00 – Nowa Sikorska Huta

15.00 – Potuły

16.00 – Wybudowania różnych miejscowości

17.00 – Rybaki, Wieżyca, Kolano

19.00 – Szymbark – parzyste numery domów

20.00 – 21.00 – Szymbark – nieparzyste numery domów

Wielka Sobota

9.00 – Kłobuczyno

10.00 – Krzeszna, Pierszczewko,

11.00 – Szymbark – numery parzyste

12.00 – Szymbark – numery nieparzyste

13.00 – Chylowa Huta, Drozdowo,

14.00 – Nowa Sikorska Huta

15.00 – Potuły

16.00 – Wybudowania różnych miejscowości

17.00 – Rybaki, Wieżyca, Kolano

18.00 – Kaplica i Starkowa Huta