Ogłoszenia na niedzielę 20 lutego 2022 r.

Konsultacje dotyczące wycinki drzew były bardzo owocne. Dużo głosów było za i dużo przeciw. Były też głosy sugerujące pozostawienie drzew ale wyraźne zmniejszenie ich koron, by stawiały mniejszy opór wiatrowi i pozostawiały mniej liści. To rozwiązanie wydaje mi się dobrym kompromisem.

W tym tygodniu doposażyliśmy naszą parafię w przenośny głośnik akumulatorowy. Przeznaczony jest do nagłośnienia mniejszych zgromadzeń poza terenem kościoła. Może też, w pewnej mierze, zastąpić nagłośnienie kościelne, w razie braku prądu, lub kolumnę wózkową, w razie jej awarii.

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 15.00. Warto w czasie każdej godziny odmówić jedną część Różańca. Dobrze, gdyby podzieliły się tym zadaniem Róże różańcowe.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by na przyszłą niedzielę podjęli tę troskę następni wierni z listy.

Ojciec Nikodema Miętkiego bardzo dziękuje za ofiary złożone na rzecz operacji ręki dziecka. U oo. Franciszkanów i u nas zebrano łącznie ponad 3600 zł. To bardzo duża kwota i cieszę się z tak dużej ofiarności naszych parafian i gości.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Marię Knitter, Zygmunta Mejera i Stanisława Wierzbę. W sobotę odbył się też pogrzeb byłego parafianina – Zygmunta Patoki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zapowiedzi przedślubne:

Paweł Cybulski, parafia Szymbark

Izabela Cybulska, z domu Rogoza, parafia Suchorze