Ogłoszenia na niedzielę 23 lipca 2023 r.

Dzisiaj po Mszach św. pobłogosławię pojazdy. Dzisiaj również odbywa się zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.

Bardzo dziękuję parafianom za dwa ornaty (biały i fioletowy), które zakupili w tym tygodniu. Cieszy mnie zaangażowanie w tworzenie wspólnego dobra.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Zmarła nasza parafianka Jadwiga Szlas z Rybaków. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Panom Zdzisławowi i Antoniemu dziękuję za odświeżenie wizerunku św. Jana Pawła II w ogrodzie przy plebanii.

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Reiter, parafia Szymbark

Natalia Butowska, parafia Wygoda

Dariusz Ludwig, parafia Hopowo

Agnieszka Hildebrant, parafia Hopowo

Przypominam, że w piątek 28 lipca zatrzyma się u nas pielgrzymka z Helu na Jasną Górę. Przyjmijmy pielgrzymów pod nasze dachy.

Biuro turystyczne Fides Tour z Szymbarka organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej i w piękne zakątki bieszczadzkie. Odbędzie się ona w dniach 2 do 6 października 2023r. Koszt 2170 zł od osoby. Można się zgłaszać pod nr 571 322 438 do 14 sierpnia.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 14 września 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.