Ogłoszenia na niedzielę 23 stycznia 2022 r.

Dzisiaj o godzinie 14.00 w naszym kościele parafialnym w Szymbarku rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej „Szczyt Wieżyca” serdecznie zaprasza.

W minionym roku w naszym kościele parafialnym sakramentu chrztu świętego udzielono 39 dzieciom, 13 par zawarło sakramentalny związek małżeński, odprawiono 29 pogrzebów.

Z innych działań podjętych w minionym roku:

• zakupiono i ustawiono figurę św. Józefa (dzieło zostało zapoczątkowane przez ks. Grzegorza i sfinalizowane dzięki ofiarności parafian),

• przeprowadziliśmy remont plebanii,

• wyposażyliśmy salę rekreacyjną dla młodzieży (dziękuję za pomalowanie i za ofiary składane za opłatki)

• zakupiliśmy nowy wzmacniacz nagłośnienia kościelnego, zestaw bezprzewodowy do kościoła, nagłośnienie procesyjne na cmentarz

• rozpoczęliśmy procedurę pozyskania nowej lokalizacji cmentarza

Rozpoczęliśmy wskazane prace przy stanie kasy parafialnej w wysokości 280 zł.

Bardzo Dziękuję wszystkim moim drogim parafianom, a także gościom, odwiedzającym nasz kościół, za podjęcie współpracy i współtworzenie dobra naszej parafii. Szczególnie dziękuję Służbie Ołtarza, panu Organiście, Radzie Parafialnej i tym wszystkim, którzy dobrym słowem lub ofiarnością przyczyniają się do rozwoju parafii.

Bardzo dziękuję mieszkańcom Kaplicy za posprzątanie kościoła. Proszę, by tę troskę na przyszłą niedzielę podjęli następni wierni.

Dziękuję kwiaciarni Piwonia z Szymbarka za odświeżenie wystroju przed ołtarzem.

Kolędy w tym tygodniu:

24 stycznia, poniedziałek, od 14.00 – Wieżyca, Rybaki

25 stycznia, wtorek, od 15.00 – Nowa Sikorska Huta

26 stycznia, środa, od 15.00 – Starkowa Huta wieś od Państwa Czapiewskich do Lis, Kwaszyńska