Ogłoszenia na niedzielę 25 grudnia 2022 r. Boże Narodzenie

Bardzo dziękuję wszystkim panom, a było ich wielu, którzy ustawiali choinki w kościele. Panu Andrzejowi Cieszyńskiemu dziękuję za przywiezienie choinek. Paniom z kwiaciarni Piwonia, wspieranym przez mężów, dziękuję za przygotowanie Żłóbka. Pani Ewie dziękuję za przygotowanie obrusów do kościoła.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na następną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy troje naszych zmarłych parafian. Byli to: Ludwika Ulenberg z Potuł, Gertruda Kowalewska z Kłobuczyna, Andrzej Bielawa z Szymbarka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Bardzo dziękuję za ofiary składane za opłatki. W wystarczy ich na ogrzewanie kościoła w tym sezonie.

Sakrament bierzmowania będzie udzielony 15 czerwca o godzinie 16.00.

Jutro zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie i na KUL.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGONA BOŻE NARODZENIE 2022

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

Drodzy Kapłani!

W tych dniach Miłość szczególnie zagościła się w naszych domach. Przy wigilijnej wieczerzy podzieliliśmy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, aby rodzić
się nieustannie w nas.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka, w ojczyźnie naszej i w Kościele Chrystusowym, w który wiarę w tym roku szczególnie wyznajemy. Niech Miłość się narodzi w naszych rodzinach i domach. Niech obecność Emmanuela będzie widoczna w świadectwie życia biskupów, kapłanów,
osób konsekrowanych oraz każdego z nas.

Dzisiaj, wpatrując się w nowonarodzonego i położonego na sianie Jezusa, myślimy o tych, którzy również nie mają domu: o mieszkańcach Ukrainy, o uchodźcach przed wojną, o ludziach w kryzysie bezdomności, o wykluczonych ze swoich wspólnot, którzy znaleźli się na „marginesie społeczeństwa”. Niech nasza modlitwa i wyciągnięta dłoń sprawią,
aby wszyscy poczuli, że mają swoje miejsce i Kogoś, kto zawsze ich kocha.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom towarzyszy Boże błogosławieństwo w całym Nowym 2023 Roku – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup

    • Ryszard Kasyna

Przypomnę kolędy w tym tygodniu:

27 grudnia, wtorek, od 10.00 – Kłobuczyno ul. Spokojna, Kaszubska, Wodna, Leśna, Wesoła

28 grudnia, środa, od 10.00 – Kłobuczyno ul. Górna, Polna, Długa, Wrzosowa, Myśliwska, Abrahama, Gdańska, Brzozowa

29 grudnia, czwartek, od 10.00 – Kłobuczyno ul. Kasztanowa, Szkolna, Strażacka, Spacerowa, Długa

30 grudnia, piątek, od 10.00 – Pierszczewko i Krzeszna