Ogłoszenia na niedzielę 25 lutego 2024 r.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 i o 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.00.

Od dzisiaj do środy będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi diakon Zbigniew Machnikowski. Serdecznie zapraszam. Kolekta w środę będzie przeznaczona dla Rekolekcjonisty.

W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. w piątek od 16.00 do 18.00. Proponuję, by z tego terminu spowiedzi skorzystali tylko ci, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca, bo w tym czasie będzie tylko jeden spowiednik. Pozostałych zapraszam w piątek od 20.00 do 20.45, w inne dni przed Mszami, lub na spowiedź przed świętami.

Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpocznie się o godzinie 8.00.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na kolejną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Panu Kamilowi Kleinie dziękuję za dokonanie przeglądu napędu dzwonów.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy w ramach akcji „Ad gentes”.

Zmarł nasz parafianin Roman Pakura z Kaplicy. Pogrzeb we wtorek o godzinie 10.00. Różaniec w intencji zmarłego w kościele każdego dnia po ostatniej Mszy św., czyli w sobotę około 18.45, w niedzielę około 11.50, w poniedziałek około 18.45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

W nawie bocznej są wyłożone wielkanocne świece po18 zł. za sztukę. Te ofiary są przeznaczone na kartuskie hospicjum.

Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku informuje, że dzieci z rocznika 2018 (sześciolatki) obowiązkowo odbywają roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym (zerówki). Do zerówki można również zapisywać dzieci pięcioletnie. W związku z powyższym od 4 do 15 marca 2024 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025.
W terminie od 4 do 15 marca można również składać wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Wnioski są dostępne na internetowej stronie szkoły oraz w sekretariacie szkoły.

W kruchcie kościoła jest lista organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu kartuskiego. Można je wesprzeć przekazując 1,5 % podatku. Starosta Powiatu Kartuskiego bardzo do tego zachęca.