Ogłoszenia na niedzielę 27 lutego 2022 r.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 15.00. W poniedziałek i we wtorek adoracja od 15.00 do 17.00. Dzisiaj od 14.00 do 15.00, a w poniedziałek i we wtorek od 16.00 do 17.00 będzie okazja do spowiedzi świętej.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o 11.00, o 17.00 i o 18.00.

W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Spowiedź w piątek od 16.30 do 17.30.

Drogi Krzyżowe w piątek o 17.30 i o 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00.

W sobotę o godzinie 8.30 będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by na przyszłą niedzielę podjęli tę troskę następni wierni z listy.

Zapowiedzi przedślubne:

Paweł Cybulski, parafia Szymbark

Izabela Cybulska, z domu Rogoza, parafia Suchorze

Dawid Kobiela, parafia Brodnica Górna

Krystyna Śliwińska, parafia Gdańsk Złota Karczma

Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku informuje, że dzieci z rocznika 2016 (sześciolatki) obowiązkowo odbywają roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym (zerówki). Do zerówki można również zapisywać dzieci pięcioletnie.

W związku z powyższym od 01 do 25 marca 2022r. w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023.

W terminie od 1 do 25 marca można również składać wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

APEL BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

W SPRAWIE POMOCY OFIAROM WOJNY NA UKRAINIE

Siostry i Bracia,

Stojąc w obliczu szaleństwa wojny na Ukrainie, odczuwamy niepokój i troskę, ale też wierzymy, że Bóg jest większy i silniejszy od zła. W naszych sercach jest solidarność i wola pomocy wobec tych, którzy cierpią w wyniku agresji i inwazji.

W związku z powyższym proszę, aby w każdym kościele i kaplicy w diecezji pelplińskiej modlono się codziennie w intencji pokoju. Ta modlitwa niech stanie się również naszą osobistą i rodzinną. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową na zakończenie Mszy Świętych odśpiewamy Suplikacje, prosząc Miłosiernego Boga o zmiłowanie oraz obronę od powietrza, głodu, ognia i wojny. Ponadto Środa Popielcowa – zgodnie z wezwaniem papieża Franciszka – niech będzie także dniem postu w intencji pokoju.

Siostry i Bracia, jestem przekonany, że w każdym z nas jest również potrzeba wyrażenia solidarności z potrzebującymi naszego wsparcia w materialny sposób. Stąd dzisiaj i w najbliższą środę po Mszach Świętych organizujemy zbiórkę do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie, a zwłaszcza dla uchodźców, którzy przybędą, szukać schronienia w Polsce. Akcję pomocy będzie koordynować Caritas diecezjalna wraz z Caritas Polska. Jako diecezja przygotowujemy się również do przeznaczenia miejsc, w których mogliby zostać przyjęci uchodźcy z Ukrainy, a ponadto wszystkie środki zebrane w ramach corocznej, wielkopostnej akcji „Skarbonka Miłosierdzia”, zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom.

Ogarniając modlitwą naszych bliźnich z Ukrainy, przeżywających pewnie najtrudniejsze chwile w życiu, proszę raz jeszcze Was o modlitwę, zaufanie Bogu i okazanie pomocy materialnej braciom i siostrom, których dotknęła tragedia wojny.

Prosząc Pana Życia o zmiłowanie i pokój, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna