Ogłoszenia na niedzielę 3 grudnia 2023 r. I niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie środa, gdy Roraty będą o godzinie 16.00 ze względu na Kiermasz Świąteczny w naszej Szkole. W piątek można też zabrać obrazki roratnie na sobotę. Jeśli dzieci przyjdą na sobotnią Mszę św. o godzinie 17.15, to również będą mogły zabrać sobotnie obrazki i będzie dla nich krótkie kazanie.

Przy bocznym ołtarzu są wyłożone wigilijne świece Caritas a także opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.

Nie ma już rusztowań w kościele, ale w tygodniu będą malowane ławki na dole i na chórze, dlatego, przychodząc na roraty, warto zachować ostrożność. Oczywiście malowane ławki będą wyraźnie oznaczone, ale warto pilnować pociech, by się do nich nie przykleiły.

W piątek będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcę medaliki i książeczki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne. Od godziny 12.00 do 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w czasie Godziny Łaski.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na kolejną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję za pomoc w odśnieżaniu.

Bardzo dziękuję ofiarodawcom wspierającym renowację naszego kościoła.

Szkoła Podstawowa w Szymbarku serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny. Można się spodziewać wielu wspaniałych atrakcji.