Ogłoszenia na niedzielę 31 marca 2024 r. Zmartwychwstanie Pańskie

Do przyszłej niedzieli włącznie trwać będzie oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, co oznacza, że każdy dzień będzie miał charakter uroczystości, dlatego piątek nie będzie dniem pokutnym i nie będzie tego dnia obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a spowiedź będzie od godziny 16.00 do 18.00.

Nabożeństwo 1 soboty miesiąca rozpocznie się o godzinie 8.00.

Bardzo dziękuję kwiaciarni Piwonia za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na Niedzielę Palmową i św. Triduum Paschalne.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli piękną liturgię.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję panu Kamilowi Kleinie za wyremontowanie fisharmonii, która była pierwszym instrumentem służącym podczas Mszy św. w naszej parafii przed niemal stu laty. Instrument jest sprawny i gotów do użytku.

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Amelia Plutowska z Potuł. Pogrzeb we wtorek o godzinie 10.00. Różaniec w intencji zmarłej dzisiaj po ostatniej Mszy św., czyli około 11.50, w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 18.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

List ks. Biskupa Ryszarda:

Siostry i Bracia!
Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie – „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.