Ogłoszenia na niedzielę 4 czerwca 2023 r. Najświętszej Trójcy

Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej. Dziękuję rodzinom dzieci komunijnych i kwiaciarni Piwonia za przygotowanie całej uroczystości. Pani katechetce Renacie Mach dziękuje za przygotowanie dzieci pod względem duchowym i liturgicznym.

W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godzinie 11.00. Bardzo proszę o żywe zaangażowanie w procesję te wspólnoty, które zwykle ją współtworzyły. Strażaków proszę o uświetnienie i zabezpieczenie procesji. Rodzice dzieci Komunijnych, podobnie, jak w roku minionym, mogą pięknie przygotować jeden z ołtarzy.

Próby dla dzieci prószących kwiaty od poniedziałku do środy po Mszy św. o godzinie 18.00.

Procesje Eucharystyczne w dni powszednie oktawy po Mszy o godzinie 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00.

Na piątek 9 czerwca ks. biskup diecezjalny udzielił dyspensy od zakazu spożywania potraw mięsnych.

W sobotę o 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O 15.45 rozpocznie się spowiedź dla bierzmowanych

Zakończyliśmy prace przy zieleni wokół kościoła. Jeszcze raz bardzo za to dziękuję.

Panom Andrzejowi i Robertowi a także firmie CSA ze Stężycy dziękuję za bardzo estetyczną pokrywę zbiornika przy kościele.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz pomocy rodzinie z parafii Gołubie, która straciła dom w pożarze. Ks. Proboszcz z Gołubia zaakceptował naszą zbiórkę i środki przekażemy za pośrednictwem ks. proboszcza Rafała.

Zapowiedzi przedślubne:

Przemysław Reiter, parafia Szymbark

Weronika Okrój, parafia Szymbark

Tomasz Reszka, parafia Szymbark

Sandra Borkowska, parafia Szymbark

Paweł Benet, parafia Szymbark

Zuzanna Hetmańska, parafia św. Trójcy w Kościerzynie