Ogłoszenia na niedzielę 4 lutego 2024 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zajęli się zdjęciem dekoracji świątecznej.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na kolejną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Można używać dwóch odkurzaczy, które są na chórze. To ułatwi sprzątanie podłogi. Jeśli te będą się dobrze sprawować, to podobne zakupimy do sprzątania podłogi na dole.

W minionym roku w naszej parafii sakrament chrztu św. przyjęło 50 dzieci, sakramentalne małżeństwa zawarło 19 par, odbyły się 23 pogrzeby. Znaczna część chrztów i małżeństw była spoza naszej parafii.

Dzięki współpracy naszej wspólnoty parafialnej, a także gości naszej parafii, w minionym roku:

– opracowaliśmy zieleń wokół kościoła,

– opracowaliśmy zieleń na skarpie przy cmentarzu,

– wymieniliśmy okna witrażowe na kondygnacji empor i w klatkach schodowych,

– przystąpiliśmy do wymiany okien zewnętrznych w kościele

– pomalowaliśmy wnętrze kościoła

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom wspierającym te prace. Ludzi zaangażowanych w rozwój naszej parafii jest bardzo dużo. Obejmuje to zarówno sferę duchową, jak i materialną. Niech Dobry Bóg Wam wszystkim wynagrodzi współtworzenie Jego chwały i pożytku dla ludzi.

Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii w czterech kopiach tego obrazu. Do każdego obrazu dołączony jest modlitewnik. Przekażę obrazy w cztery rejony i dalej rodzina od rodziny przejmuje obraz, przy którym gromadzi się na modlitwie, powierzając Matce Bożej zdrowie duszy i ciała całej wspólnoty.

Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Wysocki, kawaler, parafia Szymbark

Kornelia Beyer, panna, parafia W.N.M.P. w Kartuzach.