Ogłoszenia na Niedzielę 4 września 2022 r.

Bardzo dziękuję za tak piękne zaangażowanie w przygotowanie parafii na przyjazd Księdza Biskupa. Prace przebiegały znakomicie. Zaangażowanych było bardzo wielu parafian a nawet goście. We wtorek odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. O 11.00 będzie spotkanie księdza biskupa z radą parafialną na plebanii, na które serdecznie zapraszam Radnych. o 12.15 Ksiądz Biskup odwiedzi naszą szkołę. Potem dokonamy przeglądu budynków parafialnych i przyjmiemy Księdza Biskupa na obiedzie. O 15.00 odwiedzimy Ojców Franciszkanów w Kolanie. Później zajrzymy do stadniny koni. O godzinie 17.30 Ksiądz Biskup będzie się modlił na cmentarzu za naszych zmarłych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na cmentarzu. O godzinie 18.00 rozpocznie się Msza święta celebrowana przez Księdza Biskupa, na którą zapraszam wszystkich parafian i gości.

Dziękuję panu Benetowi za wykonanie pomiarów elektrycznych.

W czwartek, 8 września, na Mszach świętych o 17.00 i o 18.00 pobłogosławię ziarno siewne. Jest to dzień liturgicznego przeżywania Narodzenia Matki Bożej.

Dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość naszego kościoła. Proszę, by troskę o kościół na następną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają remont kościoła. To piękny znak troski o wspólne dobro.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Wójt Gminy Kościerzyna zaprasza mieszkańców Kłobuczyna w wieku 60 + na Dzień Seniora który odbędzie się 28 września w Szkole Podstawowej w Kaliskach. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00. Chętni do udziału w Dniu Seniora proszeni są o zgłoszeni się do sołtysa w terminie do 12 września 2022 r.