Ogłoszenia na niedzielę 6 lutego 2022 r.

Bardzo dziękuję paniom, panom i młodzieży za zdjęcie dekoracji świątecznych. Prace przebiegały znakomicie. Dziękuję za ofiary złożone na kolektę w święto ofiarowania Pańskiego za zakony klauzurowe. Zebraliśmy 650 zł.

Bardzo dziękuję również za ofiary złożone przy żłóbku na na rzecz misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 450 zł. Środki te zostaną wkrótce przekazane.

W celu uzupełnienia dokumentacji cmentarza bardzo proszę, by wszyscy, którzy poczynili rezerwację miejsc na cmentarzu, począwszy od 2015 roku, aż do końca 2021 r., zgłosili się do pana Zdzisława Kleiny z dokumentami potwierdzającymi rezerwację. Chodzi o aktualizację księgi cmentarnej. Proszę, by uczynić to do końca czerwca bieżącego roku. U pana Kleiny można też przedłużać rezerwacje. Pan Zdzisław ma do tego moje upoważnienie.

Wpłynęła do mnie prośba o wycięcie drzew na cmentarzu. Będę wdzięczny za wyrażenie swojej opinii na ten temat, czy to drogą internetową, czy to przez radnych parafialnych. Czekam na te opinie do następnej niedzieli. Potem, w oparciu o nie, podejmę decyzję, czy wystąpić z wnioskiem o usunięcie drzew. Oczywiście wystąpienie z wnioskiem nie jest jednoznaczne z uzyskaniem zgody.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by na następną niedzielę podjęli tę troskę następni z listy. Od dzisiaj dyżur ten pełnią mieszkańcy Starkowej Huty.

W następną niedzielę w naszej parafii rodzina chorego chłopca, Nikodema Miętkiego, z parafii Niedamowo, będzie prowadzić zbiórkę na operację prawej ręki dziecka.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy

W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Krystian Czech z Kłobuczyna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.