Ogłoszenia na Niedzielę 7 sierpnia 2022 r

.

15 sierpnia podziękujemy dobremu Bogu za Jego błogosławieństwo dla naszych pól, które dają wyżywienie ludziom i zwierzętom. Na Mszę św. o 11.00 zapraszam przedstawicieli poszczególnych wsi z wiązankami dożynkowymi. Nie muszą to być wieńce, chociaż mogą. Jak kto umie, tak niech podziękuje za Bożą Opatrzność. Mamy w tej kwestii dużą dowolność.

Na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo zbóż, kwiatów i ziół.

Dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość naszego kościoła. Proszę, by troskę o kościół na następną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w piątek od 20.00 do 20.45.

W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Ryszard Wilma z Kłobuczyna. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził zgodę na zmianę szklenia witrażowego w naszym kościele. Musimy jeszcze przedstawić do akceptacji projekt witraży. Będą one delikatnie barwione, z bordiurą okalającą okno, bez wizerunków figuralnych.

Pani Genowefa Jarzębińska z Kłobuczyna zakłada Różę Różańcową modlącą się za rodziny, w szczególności o dobro dzieci w rodzinach. Kto chciałby włączyć się w tę różę, może się skontaktować pod numerem telefonu dostępnym w ogłoszeniach w gablocie.