Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022 r.

Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę moim parafianom i wszystkim naszym gościom doświadczenia potęgi Bożej Miłości, która niech rozproszy ciemności grzechu, smutek tęsknoty i wszelkie lęki, które mogłyby się pojawić w naszych sercach.

Bardzo dziękuję nauczycielom i uczniom ZKiW w Szymbarku za znakomite przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć w minioną niedzielę.

Bardzo dziękuję KGW w Szymbarku za przygotowanie poczęstunku dla chórów po koncercie.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by na przyszłą niedzielę podjęli tę troskę następni wierni z listy.

Bardzo dziękuję pani Iwonie i pani Magdalenie z kwiaciarni Piwonia za przygotowanie wystroju na Triduum Paschalne. Panie były wspierane przez swoich mężów, którym również bardzo dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękuję też indywidualnym anonimowym ofiarodawcom.

Bardzo dziękuję panu, który naprawił drewniane elementy drzwi pośrednie w kościele, by można je łatwiej otwierać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli piękne przeżywanie św. Triduum Paschalnego. Dziękuję służbie ołtarza, panu Organiście, pani Ewie, strażakom, wszystkim uczestnikom procesji rezurekcyjnej.

Dziękuję panu Januszowi za ofiarowanie kompozycji dwóch krzyży.

Zmarł nasz parafianin Piotr Renk ze Starkowej Huty. Pogrzeb we Wtorek o godzinie 14.00. Różaniec godzinę przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Zapowiedzi przedślubne:

Filip Szreder, stanu wolnego, Szymbark

Natalia Kobiela, stanu wolnego, Kartuzy

W czwartek 21 kwietnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składować na placu przed kostnicą. Mają zostać odebrane ok godziny 14.00, więc można je tam przywieźć najpóźniej do 14.00.

Ponieważ najbliższy piątek ma rangę uroczystości, podobnie jak każdy dzień w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje w nim wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne.