OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2.06.2019 r.

1 Dzisiaj wielkie święto – Komunia św. o 1100 a o 1500 nabożeństwo.

2.Dzisiejsza kolekta na ubezpieczenie kościoła, cmentarza i obiektów parafial.

3 We wtorek ks. Mariusz wraz z kolegami obchodził  9 rocznicę kapłaństwa. Sprawowaliśmy Mszę św. z ks. Mariusza i jego kolegami z rocznika 2010. Modliliśmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego „Bóg zapłać” Radnym, R. Różańcowym, p. Stanisławowi Bluhm, Kołu Gospodyń Wiejskich, p. Grzegorzowi Koszałka z Rodziną i Mamie, p. Sławkowi  i Eli Dzieminskim, szkole dzieciom, młodzieży, Dyrekcji szkoły, p. Katechetce Renacie Mach, p. Organiście, lektorom i ministrantom.

4. Wczoraj sprzątali Rodzice, których  dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej. W sobotę na godz. 1100 – sprzątanie z Krzesznej.

5. Spotkanie z Rodzicami do bierzmowania klas VII  we wtorek o godz. 1845.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na cele gospodarcze – spłata energii elektrycz.

7. „Bóg zapłać” za piękny dar do kościoła 4 duże świeczniki przed główny ołtarz p. Teresie i Zbigniewowi. Czajom z Rodziną z Rybaków wsi

8.W pomieszczeniu w kruchcie kościoła, w zakrystii kościoła, w biurze parafialnym można składać ofiary lub na konto Parafii str. internetowa Parafii komin

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów i młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpo częcia studiów i formacji w WSD w Pelplinie. Szczegóły plakat. str. inter.

10. Podziękowania p. Andrzejowi Zaborowskiemu za wykonane prace elektryczne w kościele. P. Andrzej został Mistrzem Polski W ubiegłą niedzielę rozsławił Państw. Straż Pożarną i Szymbark zajmując I miejsce. Jako pierwszy – wbiegł z 30 kg rynsztunkiem (sprzętem PP) na 30 piętro Pałacu Kultury w Warszawie. Jest mężem i ojcem 4- ki dzieci i dobrym Parafianinem …

11. Organizujemy wyjazd  do Pelplina 15.06.2019 r. na tzw. „PRZYSTAŃ DLA MŁODYCH|” do wyjazdu są zobligowani kandydaci klas VII oraz zapraszamy chętną młodzież koszt wyjazdu 20 zł. Program wywieszony w bocznej gablocie przy wyjściu.

12. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 1700 – 1745 i w piątek od godz. 1700 – 1800.  Nauka dla kandydatów do bierzmowania klas VI i VII z całej parafii w piątek o 18.00