OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 17.05.2020 r.

 1. Msze św. dzisiaj o godz.: 715  900  1000  1100  1200. W tygodniu o godz. 1800                                                                                                                                                                          
 2. Korzystamy z dyspensy o nieobecności na niedzielnej Mszy św., korzystajmy więc z transmisji Mszy św. Pamiętajmy że udział  we Mszy świętej transmitowanej jest rozwiązaniem doraźnym. Zmniejszone ograniczenia – teraz na 10 m2  jeden Wierny. Transmitowane są niedzielne Msze św. Aby utrzymać transmisję  – należy włączyć opcję – subskrybuj .
 3. Jutro przypada 100–na rocznica urodzin św. Jana Pawła II Prośmy o orędownictwo dla nas i dla Polski Pierwszy Program Telewizji Polskiej i Polskie Radio jutro o godz 18.00 wyemituje widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”.
 4. Od 17 – 20 Dni modlitw o urodzaje i ustanie głodu na świecie Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 815. Będziemy modlić się o urodzaje, o to, by nie było suszy, o ustanie pandemii.
 5. Nabożeństwo majowe po Mszy św o godz. 1800 od poniedziałku do piątku Odprawiaj my majowe w domach ! Pieśni maryjne, Litanię do Matki Bożej, Pod Twoją obronę Zadbajmy tak jak co roku o wygląd, o stan  krzyży i kapliczek w naszej Parafii.
 6. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie …
 7. W związku z pandemią dla duchowego dobra i bezpieczeństwa dzieci oraz wspólnotowego przeżywania I Komunii św. w Roku Eucharystii termin I Komunii św. w naszej Parafii to sobota 12 września  o g.1000 (chyba że zaistnieją nowe okoliczności). Dzisiaj dla zainteresowanych Rodziców kilka informacji po Mszy św. o godz. 1200
 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów   i innych powołanych. Warunki naboru – gablota ogłoszeń …..   
 9. Na tablicy ogłoszeń wisi informacja dotycząca koronawirusa: numery telefonów:  stacjonarnego i alarmowego terenowych stacji sanitarno–epidemiologicznych Na  plakacie umieszczone są informacje i czynności jakie powinniśmy wykonać, jeśli istniałoby podejrzenie, że zaobserwowaliśmy u siebie niepokojące objawy …
 10. Zapewniamy o modlitwie osoby szczególnie narażone na kontakt z koronawirusem Służbę Zdrowia Panie w sklepach na pocztach, urzędach, pełniących służbę publiczną, Policję, Wojsko, Strażaków, „Terytorialsów” itd.
 11. Stolica Apostolska udziela specjalnych odpustów dla Wiernych w czasie pandemii. (Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii).
 12. Zniesione zostało ograniczenie dotyczące wprowadzania trumny do kościoła, ale obowiązują ograniczenia dotyczące liczby uczestników pogrzebu w kościele.
 13. We wtorek trwały prace murarskie na cmentarzu przy ogrodzeniu od strony głów.  Tak jak w przypadku poprzednich inwestycji prosimy o wsparcie 100 zł od Rodziny (kto może i chce) – (w kopertach, na konto z dopiskiem „cmentarz” w biurze lub w zakrystii. Trzeba zapłacić za materiał na ogrodzenie: stal, cement, farby…
 14. „Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii za złożone ofiary na parafialne kont. Jednocześnie prosimy o przekazywanie ofiar na dalsze funkcjonowanie, na opłatę energii elektrycznej, mediów itd. Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary  na  utrzymanie Parafii i prace w Parafii :  Bank Spółdzielczy w Kościerzynie:    54 8328  0007 2001 0010 4548 0001 –