OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.05.2019 r.

Od 26 – 29 Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące Jutro o godz. 700 procesja do kapliczki za kościołem (p Czerwionka) we wtorek procesja do krzyża przy kościele (wyjątkowo o godz. 1030)  i Msza św. o godz. 1100. W środę procesja do kapliczki na posesji p. Agnieszki Liegmann o godz. 700  i Msza św.

Dzisiaj Dzień Matki. Ogarnijmy nasze kochane Mamy wdzięczną miłością a zmarłe polecajmy orędownictwu najlepszej z Matek – Maryi.

We wtorek ks. Mariusz wraz z kolegami będzie obchodził  9 rocznicę kapłaństwa. Zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną w  intencji ks. Mariusza i jego kolegów do Szymbarku we wtorek na godz. 1100. Będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W środę, czwartek i piątek o godz. 1600 – spotkania z dziećmi komunijnymi. Spowiedź św. w przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych i gości w sobotę od godz. 930.  Będą zaproszeni kapłani.

W I sobotę miesiąca z racji przygotowań do I Komunii św. o godz. 800 Godzinki o NM P Pannie i o godz. 830 Msza św.      

„Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z Nowej Sikorskiej Huty.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów i młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w WSD w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i w biurze parafialnym i na stronie internetowej Seminarium w Pelpinie.

We wtorek na naszym cmentarzu trwały kolejne prace. Wymienione zostały  ostatnie już drewniane słupy w przedniej części ogrodzenia i dosadzone tuje.  Wymalowane zostały krzyże i brama boczna przy śmietniku. W kruchcie kościoła u Radnych w zakrystii lub w biurze parafialnym można składać ofiary  lub na konto parafl. strona internet. Parafii, tablica ogłoszeń gazetka

Zrzeszenie Kaszubsko–Pomorskie oddział w Szymbarku i Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku zapraszają dzisiaj na „Kaszubski rodzinny dzień na sportowo”. W programie m.in. gry i zabawy dla całej rodziny, „II turniej podwórkowej piłki nożnej występy dzieci ze szkoły w Szymbarku itd. itp. Szkoła zapewnia dowóz i odwóz. Grafik – tablica ogłoszeń.

W ubiegłą niedzielę J. Eks. Ks Bp Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. „Bóg zapłać” Rodzicom, świadkom bierzmowania , służbie liturgicznej, p. Organiście, Strażakom za zabezpieczenie. Ks. Mariuszowi za przygotowanie młodzieży „Bóg zapłać” młodzieży bierzmowanej za dobrą postawę, życzenia i kwiaty i za ofiarę na remont WSD w Pelplinie itd  Panu I. Koszałce podziękowania za przesmaczną kolację w plebani dla ks. bpa i kapłanów.

Kleryckie Koło Misyjne organizuje XXII Obóz Misyjny – Bysławek 2019 r. Turnus I 8 – 13 lipca, Turnus II 15-20 lipca, Turnus III 22 – 27 lipca zapisy do 9 czerwca przez stronę internetową: www.kolomisyjne.pl  Informacje szczegółowe : kkm.pelplingmail.com

Parafia organizuje biwak w Garczynie koło Kościerzyny od 6 – 9.08. 2019  Zapraszamy do zapisów do końca czerwca. Program na stronie  internetowej

 1. Aktywny BIWAK w Garczynie 4 DNI –   Cena 450 zł/os.

 2. DZIEŃ 1 06.08.2019 wtorek
 3. 9.15 zbiórka w Szymbarku przy kościele
  i wyjazd na biwak do Ośrodka w Garczynie k. Kościerzyny;
  Ok. 10.00 przyjazd do Ośrodka, zakwaterowanie i czas do dyspozycji grupy.
  Na terenie ośrodka jest możliwość korzystania z kompleksu sportowego „Orlik”, dostęp do kąpieliska strzeżonego, sale edukacyjne.
  • Zajęcia integracyjne: wspinaczka ściankowa
  • strzelectwo sportowe (8 strzałów KBKS)
  13.00 obiad i po obiedzie dalsze zajęcia z instruktorami:
  • żeglarstwo (90 min)
  Kolacja, nocleg
 4. DZIEŃ 2 07.08.2019 środa
 5. Śniadanie
  Dalsze korzystanie z atrakcji ośrodka oraz zajęcia z kadrą:
  • zajęcia w terenie – marsz rekruta (12 zadań leśnych, w trudnym terenie)
  13.00 obiad po obiedzie gra terenowa
  • Paint Ball (ubranie, maska, marker, butla z gazem, magazynek 100 kulek)
  Kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  Podchody, noclegDZIEŃ 3 08.08.2019 czwartek

  Śniadanie
  • Gry zespołowe – tor przeszkód
  13.00 Obiad
  • żeglowanie
  Kolacja, dyskoteka, nocleg.

  DZIEŃ 4 09.08.2019 piątek

  Śniadanie
  • kajakarstwo
  Wykwaterowanie, pożegnanie i ok. 16.00 wyjazd z ośrodka, powrót:
  16.30  Szymbark

  Cena obejmuje: transfer autokarem, 3 noclegi w ośrodku (łazienki na korytarzach), wyżywienie wg programu (3 x dziennie + ognisko), zajęcia z instruktorami wg programu, całodobowa opieka medyczna, ubezpieczenie NNW

Parafia zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej  –  „Śladami  Chrystusa” w terminie 21.02.2020 – 28.02.2020 roku. Szczegóły tablica i Biuro „Fides Tour”.