OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY 16.09.2019 r.

1. Przeżywajmy czerwiec z Najświętszym Sercem Jezusa, pamiętając o zbliżającym się jubileuszu 100 – lecia poświęcenia Ojczyzny Bożemu Sercu.
  2. Dzisiaj w Sulęczynie o godz. 1130  Suma odpustowa ku czci św. Trójcy
  3. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na spłatę energii elektr.
  4. Mamusie, dziewczynki do sypania kwiatków i panienki do opieki – w czasie Bożego Ciała i oktawy prosimy na spotkanie poniedziałek  i środę o 1700.
  5. We wtorek z racji zakończenia roku szkolnego – okazja do spowiedzi świętej dla wszystkich uczniów od 1630 – 1700.
  6. We wtorek o godz. 1700  Msza św. w intencji Absolwentów klas III Gimnazjum ich Rodziców Nauczycieli i Wychowawców.
  7. W środę o godz. 815  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dzieci i młodzieży w tym też klasy VIII
  8. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej  Boże – Cialo. Msze św. o godz. 800  i o 1000  z procesją eucharystyczną.
  9. W Oktawie Bożego Ciała – Msze św. z procesją eucharystyczną codziennie o godz. 1800. Prosimy o dekoracje 4 ołtarzy na trasie i udekorowanie naszych domów na terenie całej Parafii. Brzózki odbierać można we wtorek wieczorem. Do udziału w procesji prosimy dzieci w strojach komunijnych, w strojach kaszubskich. kuczerów, Róże Różańcowe i innych Jak co roku prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
  10. Podziękowania Wiernym z Krzesznej za posprzątanie kościoła. Lista cd.
  11. W sobotę 22 czerwca w Kościerzynie o godz. 1200 – Msza św. ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin pod przewodnictwem ks. Bpa Ryszarda
  12. W pomieszczeniu w kruchcie kościoła, w zakrystii kościoła w biurze parafialnym można składać ofiary lub na konto Par. str. internetowa Parafii komin i „cmentarz”. Do spłaty zostało
  13. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów i młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w WSD w Pelplinie.  Szczegóły plakat. str. inter.
  14. Na cmentarzu trzeba założyć monitoring. Może znajdą się Dobrodzieje ? 2–4 tys. zł.  Prośba o właściwy strój (mimo upałów) w k-le i na cmentarzu.
  15. Apel o rozwagę i wyobraźnię w czasie wypoczynku nad wodą. W Polsce już ponad sto utonięć w rzekach i jeziorach !

Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrego tygodnia !