Ogłoszenia parafialne 22 sierpnia 2021

Serdecznie pozdrawiam moich drogich parafian i naszych gości. Bardzo się cieszę, że mogę rozpocząć pracę duszpasterską w kościele, który, w dzieciństwie, odwiedzałem z moimi rodzicami. Mój poprzednik, ks. Grzegorz Fąferko, zrobił w tej parafii dużo dobrego. Jestem mu za to bardzo wdzięczny i wyrażam swój szacunek. Pamiętajmy o ks. Grzegorzu w modlitwie i w życzliwym słowie. Dziękuję też księdzu wikariuszowi Mariuszowi, a także jego poprzednikom, za duże zaangażowanie w pracę duszpasterską. Każdy z nich miał inne talenty, którymi ubogacał wspólnotę parafialną.

Pewnie życie parafii trochę się zmieni, bo trudno jednemu zastąpić dwóch dobrych księży, ale postaram się, na miarę możliwości. Proszę, by wszystkie zaangażowane w życie parafii osoby nadal realizowały swoje funkcje. Jeśli są w parafii osoby, które widzą możliwość swojego większego zaangażowania w tworzenie wspólnego dobra, proszę o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam Franciszkanów z Wieżycy, z gwardianem, ojcem Dacjanem i życzę dobrej współpracy z miejscowym proboszczem.

W środę, 25 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 18.00 ks. dziekan Bogdan Lipski dokona mojego wprowadzenia w urząd proboszcza tutejszej parafii. Jest to obrzęd wymagany przez prawo kanoniczne. Serdecznie zapraszam na tę Mszę świętą.

W czwartek 26 sierpnia w Gołubiu o godzinie 18.00 będzie suma odpustowa.

Ks. Proboszcz Grzegorz prosił, by przekazać serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie uroczystości dożynkowej. Za wieńce dziękujemy Wiernym z Kaplicy, Potuł i Kłobuczyna. Dziękujemy Za piękne kaszubskie stroje. Także Pocztom sztandarowym z Kłobuczyna (strażacy), Kuczerom i Szkole w Szymbarku. Ks. Grzegorz zwrócił też uwagę na potrzebę większego zaangażowania sołectwa Szymbark.

Ks. Proboszcz Grzegorz i ks. Wikariusz dziękują parafianom za piękne pożegnanie, modlitwę i wszelkie dobro. Ks. Grzegorz też serdecznie dziękuje za pomoc w przeprowadzce, za piękne kolejne pożegnanie w czwartek i za udział w pierwszej Mszy św. w parafii Borowo w miniony piątek.

Bóg zapłać Parafianom z Kłobuczyna za posprzątanie kościoła.

Zapowiedzi przedślubne: Szymon Tomasz Lipski, zamieszkały w Sikorskiej Hucie, Aneta Weronika Klinkosz, zamieszkała w Kosowie

Wójt Gminy Stężyca informuje, że istnieje możliwość skorzystania ze szczepienia przeciwko COVID – 19 w objazdowym punkcie szczepień obsługiwanym przez NZOZ „Przychodnia” Kościerzyna, w dniu 24.08.2021 (wtorek)

  • od godziny 9.00 do godziny 9.45 na parkingu przy OSP Szymbark,
  • od godz. 10.00 do godz. 10.30 na parkingu przy restauracji w Krzesznej.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

29 sierpnia na Boisku Sportowym w Kornem odbędą się Dożynki Gminne gminy Kościerzyna. Rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 14.00. W czasie Dożynek będzie można wziąć udział w powszechnym spisie ludności i mieszkań a osoby powyżej 12 lat będą mogły się zaszczepić przeciw Covid-19.Wójt Gminy Kościerzyna serdecznie zaprasza.

Parafianom, Gościom, Turystom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!